Informacje Prasowe

piątek, 25 maja 2018 r.
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz premier Rumunii Vioria Dancili z ministrami z Polski i Rumunii

Polsko-Rumuńskie Konsultacje Międzyrządowe

Dziś w Warszawie minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, uczestniczył w I-tych Polsko-Rumuńskich Konsultacjach Międzyrządowych pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego i premier Rumunii Vioricy Dăncili.

czwartek, 24 maja 2018 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas zwiedzania targów

Targi żywnościowe w Warszawie

− W ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami, z organizacjami i izbami rolniczymi szukamy rozwiązań, które będą służyły polskiej gospodarce rolno-żywnościowej – mówił dzisiaj minister Krzysztof Jurgiel podczas otwarcia targów Warsaw Food Expo, w Nadarzynie pod Warszawą.

wtorek, 22 maja 2018 r.
Fot. Uprawa ziemniaków

Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu ziemniaków pochodzących z Egiptu, do czasu ustalenia przyczyn nieprawidłowości oraz wprowadzenia działań naprawczych przez stronę egipską.

wtorek, 22 maja 2018 r.
Fot. Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dalsze działania na rynku warzyw

Zgodnie z zapowiedzią ministra Krzysztofa Jurgiela z 7 maja br. prowadzone są dalsze działania na rzecz poprawy sytuacji na rynku warzyw.

wtorek, 22 maja 2018 r.
Fot. Kolaż uczniowie szkół rolniczych

Nowy zawód

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki to nowy zawód, który znajduje się w projektowanym rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą.

poniedziałek, 21 maja 2018 r.
Fot. Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wzrost wysokości odszkodowania z FSUSR

17 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (Dz. U. z 2018 r., poz. 827).

poniedziałek, 21 maja 2018 r.
Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki na Gali Rolnik Pomorza i Kujaw z uhonorowanymi rolnikami

Wizyta na Kujawach i Pomorzu

W minionym tygodniu podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w wydarzeniach, które odbyły się na terenie województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

poniedziałek, 21 maja 2018 r.
Fot. Minister Jurgiel oraz przedstawiciele zasłużonych rodzin rolniczych E. Górski, M. Walczykiewicz i W. Wojciechowski

Niepodległa RP w hołdzie polskim rolnikom

W 100. lecie odzyskania niepodległości i 29 lat po transformacji ustrojowej polscy rolnicy zostali uhonorowani specjalną tablicą pamiątkową, która zawisła w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

sobota, 19 maja 2018 r.
Fot. Uczestnicy Konferencji Ministerialnej z okazji Światowego Dnia Pszczół (foto - WORLD BEE DAY)

Światowy Dzień Pszczół

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski uczestniczył w obchodach pierwszego Światowego Dnia Pszczół w Brdo pri Kranju na Słowenii, na oficjalne zaproszenie wicepremiera, ministra rolnictwa, leśnictwa i żywności Republiki Słowenii Dejana Židana.

pokaż archiwalne