Informacje Prasowe

czwartek, 7 grudnia 2017 r.
Fot. Produkty eksportowe

Bardzo dobre trzy kwartały

Wstępne wyniki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi za trzy kwartały bieżącego roku pokazują bardzo dobrą dynamikę wzrostu wartości eksportu oraz dodatniego salda wymiany.

środa, 6 grudnia 2017 r.
Fot. Wiceminister Ryszard Zarudzki gratuluje wyróżnionym

Najlepsze wydawnictwa ODR nagrodzone

XXV edycja konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w 2016 r.” została rozstrzygnięta. Nagrody laureatom oraz nagrodę i wyróżnienia instytutom badawczym resortu rolnictwa za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych wręczył 6 grudnia br. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

wtorek, 5 grudnia 2017 r.
Fot. Konferencja prasowa nt. ASF

ASF – nowa specustawa

- Zwalczanie ASF to cel publiczny, za który odpowiada cały rząd – powiedział podsekretarz stanu Rafał Romanowski informując jednocześnie, że na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów przyjęty został projekt nowej specustawy w sprawie ASF.

sobota, 2 grudnia 2017 r.
Fot. Minister Jurgiel podczas Konferencji Samorządu Rolniczego

Konferencja Samorządu Rolniczego

– Współpracę z izbami, uważam za wzorową – powiedział minister Krzysztof Jurgiel podczas IV Konferencji Samorządu Rolniczego, która odbywała się dziś w Sejmie.

piątek, 1 grudnia 2017 r.
Fot. Konferencja prasowa w ARiMR

Sukces wypłaty 70-proc. zaliczek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła ponad 1,3 mln rolników 70-procentowe zaliczki na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r.. Na ich konta trafiło ponad 9,18 mld zł.

czwartek, 30 listopada 2017 r.
Fot. Uczestnicy rozmów polsko-mongolskich

Rozmowy polsko-mongolskie

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski spotkał się z sekretarzem stanu w Ministerstwie Żywności, Rolnictwa i Przemysłu Lekkiego Mongolii Lkhagvasuren Bayartulga.

czwartek, 30 listopada 2017 r.
Fot. Flaga Unii Europejskiej

WPR po 2020 roku - Komunikat Komisji Europejskiej

Komisja Europejska (KE) opublikowała wczoraj komunikat w sprawie wspólnej polityki rolnej (WPR) po 2020 roku: „Przyszłość żywności i rolnictwa UE”. Komunikat rozpoczyna formalną dyskusję pomiędzy instytucjami UE na temat kierunków zmian unijnej polityki rolnej, jaka miałaby obowiązywać od 2021 roku.

czwartek, 30 listopada 2017 r.
Fot. Minister K. Jurgiel podczas IV Forum Sektora Wołowiny

Centralne Targi Rolnicze

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył w ceremonii otwarcia Centralnych Targów Rolniczych, które rozpoczęły się w Nadarzynie.

pokaż archiwalne