„CZAS NA ZDROWIE”

środa, 11 października 2017 r.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel otworzył dziś Galę Finałową Konkursu „Czas na zdrowie”.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania zorganizowanego w MRiRW

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania zorganizowanego w MRiRW

Konkurs, organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, kierowany jest do młodzieży szkolnej.

Ideą tego projektu jest edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. „Czas na zdrowie” został przygotowany w ten sposób, aby wyjść z edukacją prozdrowotną poza szkołę.

Projekt składa się z dwóch etapów realizowanych przez szkoły: ROZGRZEWKA – czyli etap przygotowawczy, polegający na pozyskaniu wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i jej rozpowszechnieniu wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Kolejnym etapem jest FESTYN ZDROWIA – w który zaangażowana jest już cała szkoła czyli nauczyciele, uczniowie, personel - polega na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości w tym: rodziców, mieszkańców wsi/miasta, władz lokalnych, specjalnych gości, takich jak np. lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej i regionalnej, znani sportowcy i celebryci.

Podczas organizowanych Festynów Zdrowia uczniowie, ich rodzice i rodzeństwo, okoliczni mieszkańcy i inni goście mogli zapoznać się z tematyką zdrowego stylu życia w szczególności rolnictwa ekologicznego.

W 2017 roku do szóstej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba szkół. Festyny zorganizowano w ponad 500 szkołach, a aktywny udział w projekcie wzięło ponad 5 tysięcy osób.

W Gali Finałowej konkursu uczestniczyło 140 uczniów i ich nauczycieli  z całej Polski.