Informacje Prasowe

piątek, 15 grudnia 2017 r.
Fot. Mięso wołowe

Polska wołowina pojedzie do Iraku

W wyniku pozytywnej oceny statusu Polski jako kraju o znikomym ryzyku występowania BSE, władze irackie zniosły zakaz importu bydła oraz mięsa wołowego.

czwartek, 14 grudnia 2017 r.
Fot. Przykłady inwestycji

Nowe inwestycje w spółkach

Mijający rok w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, które nadzorowane są przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi to również rok inwestycji z zakresu budowy nowoczesnych obiektów handlowych.

środa, 13 grudnia 2017 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania w KOWR

Spotkanie w KOWR

Ustawa o gospodarstwie rolnym, pakt dla obszarów wiejskich oraz ustawa finansowa dotycząca ubezpieczeń upraw i zwierząt − to najważniejsze zadania w pracy resortu rolnictwa, o których mówił minister Krzysztof Jurgiel.

środa, 13 grudnia 2017 r.
Fot. Wystąpienie ministra Krzysztofa Jurgiela

Wigilijne spotkanie Radców Rolnych Ambasad

Przedświąteczne spotkanie Radców Rolnych Ambasad odbyło się dziś w Warszawie, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest to tradycyjne wydarzenie odbywające się corocznie, od 2002 roku pod patronatem Rektora SGGW.

środa, 13 grudnia 2017 r.
Fot. Trzoda chlewna

Rekompensaty z tytułu zaprzestania produkcji świń

15 grudnia br. wejdzie w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 listopada 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem środka nadzwyczajnego polegającego na udzieleniu pomocy posiadaczom świń utrzymującym nie więcej niż 50 świń (Dz. U. poz. 2272).

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Podsekretarz stanu R. Zarudzki podczas składania życzeń

Polska wigilia w Brukseli

W Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy UE w Brukseli odbyło się coroczne spotkanie wigilijne z udziałem ministrów rolnictwa państw Unii Europejskiej i towarzyszącym im delegacjom, Stałych Przedstawicieli przy Unii Europejskiej, przedstawicieli Komisji Europejskiej, których powitał, pełniący honory domu, podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki. Wiceminister powitał również księży Daniela Kopytto z Polskiej Misji Katolickiej oraz Stanisława Dziurę, proboszcza polskiej parafii Świętej Elżbiety w Brukseli, dzięki którym Bożonarodzeniowe spotkanie miało również tradycyjny, religijny wymiar.

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Podsekretarz stanu R. Zarudzki podczas AGRiFISH

Pierwsze oceny propozycji KE w sprawie WPR po 2020 r.

Podczas grudniowej Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa Unii Europejskiej AGRiFISH wymieniono pierwsze poglądy nt. komunikatu Komisji Europejskiej z 29 listopad br. „Przyszłość żywności i rolnictwa”.

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Minister K. Jurgiel oraz wiceminister J. Bogucki podczas spotkania z rolnikami

Spotkanie z rolnikami

Minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkali się dzisiaj z radnymi i sołtysami z gminy Sokoły.

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Minister K. Jurgiel otrzymuje chleb od rolników

Na góralską nutę – spotkanie w resorcie rolnictwa

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył dziś w zorganizowanej z inicjatywy rolników w siedzibie resortu konferencji poświęconej postępowi wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pokaż archiwalne