Informacje Prasowe

sobota, 20 stycznia 2018 r.
Fot. Berliński Szczyt Ministrów Rolnictwa

Berliński Szczyt Ministrów Rolnictwa

Podczas wizyty w Berlinie minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył w tradycyjnie już odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów „Zielony Tydzień” Konferencji Ministrów Rolnictwa.

sobota, 20 stycznia 2018 r.
Fot. Minister K. Jurgiel podczas spotkania nt. ASF

Drugi dzień wizyty w Berlinie

Drugi dzień wizyty ministra Krzysztofa Jurgiela w Berlinie rozpoczął się od spotkania z wiceministrem rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa Japonii Hiromichi Matsushima.

piątek, 19 stycznia 2018 r.
Fot. Konferencja w Ministerstwie Środowiska

O Prawie łowieckim w Ministerstwie Środowiska

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył dziś w spotkaniu konsultacyjnym, które odbyło się w Ministerstwie Środowiska pod przewodnictwem ministra Henryka Kowalczyka.

piątek, 19 stycznia 2018 r.
Fot. Flaga Chin

KE zaprasza na misję gospodarczą do Chin

Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do udziału w misji gospodarczej wysokiego szczebla w Chinach, która odbędzie się w dniach 14 - 19 maja 2018 r.

piątek, 19 stycznia 2018 r.
Fot. Logo ARiMR

ARiMR – uzupełniający nabór kandydatów na ekspertów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór uzupełniający kandydatów na ekspertów do wydania opinii w ramach oceny operacji realizowanych w ramach działania „Współpraca” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

czwartek, 18 stycznia 2018 r.
Fot. Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas otwarcia Targów

POLAGRA-PREMIERY

W Poznaniu rozpoczęła się dziś siódma edycja Targów POLAGRA-PREMIERY. W uroczystości otwarcia wziął udział sekretarz stanu Jacek Bogucki, który podkreślił, że targi te doskonale wpisują się w jeden z celów, które będą realizowane w najbliższej przyszłości.

czwartek, 18 stycznia 2018 r.
Fot. Baner - Stop ASF

Pomoc dla producentów świń na obszarach ASF

Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy krajowej, z którego będą korzystać producenci rolni z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego, którym nadano numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, są mikroprzedsiębiorstwami, małymi lub średnimi przedsiębiorstwami oraz utrzymywali lub utrzymują świnie w siedzibie stada, któremu nadano numer na podstawie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

środa, 17 stycznia 2018 r.
Fot. Jabłka

Wsparcie rynku owoców

Od 19 stycznia 2018 r. będą obowiązywać nowe przepisy, które umożliwiają producentom rolnym skorzystanie z kolejnego unijnego mechanizmu wsparcia rynku owoców, w związku z kontynuacją wprowadzonego przez władze Federacji Rosyjskiej zakazu przywozu określonych produktów rolnych z państw Unii Europejskiej.

pokaż archiwalne