Informacje Prasowe

czwartek, 23 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania  z mleczarzami w Krajowym Związku Spółdzielni Mleczarskich

Minister u mleczarzy

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel był dziś gościem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego w Warszawie.

czwartek, 23 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania na temat rynku wołowiny w Polsce

O polskiej wołowinie

Polska wołowina jakością i smakiem może dorównywać tej z Francji czy Argentyny. Polscy hodowcy mają możliwości produkcji i zapewnienia konsumentom mięsa takiej samej jakości, ale po korzystniejszej cenie.

środa, 22 lutego 2017 r.
Foto. Rękodzieło i przekazywanie tradycji ludowych, jako forma aktywizacji osób starszych

W trosce o seniorów na obszarach wiejskich

Jednym z najważniejszych wyzwań dla rozwoju kraju są niekorzystne trendy demograficzne, w tym istotny wzrost odsetka osób starszych w społeczeństwie. Polska jest najszybciej starzejącym się krajem Unii Europejskiej. Starzenie się na obszarach wiejskich, ze swoimi specyficznymi przejawami oraz niezbędnymi interwencjami, do tej pory nie było podejmowane

wtorek, 21 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas konferencji zorganizowanej w MUW fot. Krzysztof Wilk MUW

Wzmacniamy polskie rolnictwo − wizyta w Krakowie

Minister Krzysztof Jurgiel przebywał w poniedziałek w Małopolsce, gdzie zaprezentował priorytety MRiRW na ten rok w kontekście Programu działań ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi na lata 2015-2019.

wtorek, 21 lutego 2017 r.
Foto. Sprawozdanie

Sprawozdania z udzielenia pomocy publicznej

Od początku 2017 roku obowiązują nowe zasady sporządzania i przesyłania miesięcznych sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej w rolnictwie lub rybołówstwie i sprawozdań o udzielonej pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz rocznej informacji o nieudzielaniu pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel przedstawia priorytety Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rok 2017

Wzmacniamy Polskie Rolnictwo – konferencja w Łodzi

W siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, 18 lutego br., odbyła się czwarta z kolei konferencja: ,,Wzmacniamy Polskie Rolnictwo’’. Jej organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wspólnie z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim.

piątek, 17 lutego 2017 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas konferencji prasowej

Rolnictwo i obszary wiejskie w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

- Rząd przyjął Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Prace nad dokumentem trwały rok. Pod kierunkiem podsekretarza stanu Ryszarda Zarudzkiego aktywnie uczestniczyli w nich przedstawiciele resortu rolnictwa. Prace były prowadzone w jedenastu zespołach. – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

czwartek, 16 lutego 2017 r.
Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki na targach Biofach

Polska żywność ekologiczna na targach BioFach

Uczestnictwo w targach jest doskonałą okazją do zaprezentowania coraz bogatszego dorobku polskiego rolnictwa ekologicznego − podkreślał w trakcie spotkań z polskimi wystawcami podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

pokaż archiwalne