Informacje Prasowe

wtorek, 25 kwietnia 2017 r.
Foto. Spotkanie sekretarza Stanu Jacka Boguckiego z rolnikami, mieszkańcami obszarów wiejskich oraz przedsiębiorcami działającymi  w otoczeniu rolnictwa

Targi i rozmowy z rolnikami w Szepietowie

W miniony weekend Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizował Wiosenne Targi Ogrodnicze oraz Targi Pszczelarskie.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.
Foto. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski podczas posiedzenia Grupy Zadaniowej ds. przymrozków

Posiedzenie Grupy Zadaniowej

Pod przewodnictwem podsekretarza stanu Rafała Romanowskiego odbyło się dziś II posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie (GZ ds. NZA).

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.
Foto. Sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas rozmów z rolnikami

Rozmowy z rolnikami w Olsztynie

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski przebywał w Olsztynie, gdzie uczestniczył w spotkaniu zarządów, dyrektorów i księgowych wojewódzkich izb rolniczych.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.
Foto. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski podczas wideokonferencji z wojewodami

Wideokonferencja z wojewodami

Zgodnie z decyzją podjętą podczas porannego posiedzeniu Grupy Zadaniowej ds. monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie (GZ ds. NZA) odbyła się wideokonferencja z udziałem wojewodów.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r.
Foto. Wspólna fotografia podsekretarza stanu z emerytowanymi pracownikami ODR

VIII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przebywał z wizytą w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, gdzie spotkał się m.in. z emerytowanymi pracownikami ośrodka.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r.
Foto. Sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas otwarcia targów

Pamiętajcie o ogrodach

Pod takim tytułem odbyły się IX Wiosenne Targi Ogrodnicze, które zostały zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

sobota, 22 kwietnia 2017 r.
Foto. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki powiedział, że turniej, jak i każda inicjatywa integrująca społeczność wiejską podejmowana przez koła gospodyń wiejskich zasługuje na uznanie.

Z wizytą na Kaszubach

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki był gościem honorowym XIV edycji Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego, który odbywał się w kaszubskiej gminie Luzino.

piątek, 21 kwietnia 2017 r.
Foto. Posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. ASF

Posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. ASF

Kolejne, 28 posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń odbyło się dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

piątek, 21 kwietnia 2017 r.
Foto. Inwestycje

Nawet 500 tys. zł wsparcia dla gminy lub instytucji kultury

Przygotowany został projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” oraz operacje typu „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pokaż archiwalne