Negocjacje WPR po 2013 roku

Poniżej przedstawiamy komunikaty, które dotyczą najważniejszych zmian i wydarzeń w pracach nad reformą wspólnej polityki rolnej z 2013 roku.

Archiwalne
poniedziałek, 23 grudnia 2013 r.

Pakiet rozporządzeń związanych z reformą WPR opublikowany

Przyjęcie przez Radę ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 16 grudnia br. pakietu rozporządzeń związanych z reformą Wspólnej Polityki Rolnej roku zakończyło proces decyzyjny w zakresie propozycji legislacyjnych przedstawionych przez Komisję Europejską w 2011 roku.

czwartek, 21 listopada 2013 r.

Parlament Europejski akceptuje wynik reformy WPR

Parlament Europejski (PE) przyjął* wczoraj (20 listopada br.) cztery rozporządzenia w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej. To ostatni, formalny krok ze strony PE w procesie negocjacji nowych przepisów, które będą obowiązywać w nowej perspektywie finansowej. Przed oficjalną publikacją rozporządzenia zostaną jeszcze przyjęte przez Radę UE. Nastąpi to podczas posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa 16 grudnia br.

piątek, 10 sierpnia 2012 r.

Podsumowanie prac Prezydencji duńskiej. Cypr przejmuje przewodnictwo w Radzie.

W pierwszym półroczu 2012 roku pracom w Radzie nad reformą Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014 - 2020 przewodniczyła Dania. Prezydencja duńska kontynuowała analizę techniczną propozycji Komisji rozpoczętą przez Polskę i przygotowała propozycje zmian w projektach rozporządzeń.

wtorek, 22 maja 2012 r.

Informacja na temat stanowiska rządu w sprawie WPR po 2013 r.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów minister Marek Sawicki przedstawił informację na temat stanowiska rządu w odniesieniu do propozycji prawnych Komisji Europejskiej związanych z reformą Wspólnej Polityki Rolnej na okres po 2013 roku.

pokaż aktualne