Wizyta w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego

poniedziałek, 1 lutego 2016 r.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki odwiedził 29 stycznia br. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Podczas spotkania z pracownikami przedstawił „Harmonogram naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Zaprezentował także informację nt. stanu realizacji płatności bezpośrednich za 2015 rok.

Fot. Spotkanie w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku

Fot. Spotkanie w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku

- Od 16 października do 30 listopada 2015 roku ARiMR wypłacała zaliczki na poczet tych płatności. Przekazano 2,68 mld złotych. Pieniądze trafiły do ok. 1,071 mln rolników – poinformował podsekretarz stanu i dodał, że od 1 grudnia ub.r. w ramach dopłat bezpośrednich za 2015 rok ARiMR wypłaciła ponad 2,95 mld złotych. Pieniądze te zostały przekazane na konta bankowe ok. 745 tys. rolników.

Pracownicy PODR zadawali pytania dotyczące priorytetów działań ministerstwa. Poinformowali o realizowanych zadaniach. Przedstawili też problemy, z którymi spotykają się w codziennej pracy.

Spotkanie miało koleżeński charakter. W latach 1997-2006 Ryszard Zarudzki współtworzył zespół pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Gospodarska wizyta była więc okazją do odwiedzenia dawno nie widzianych kolegów i koleżanek.