Wigilia w Opocznie

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki w ostatnią niedzielę uczestniczył w VI Opoczyńskim Spotkaniu Wigilijnym.

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas konferencji rolniczej

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas konferencji rolniczej

Spotkanie rozpoczęło się o przeglądu tradycyjnych stołów wigilijnych połączonego z degustacją potraw i kiermaszem ozdób świątecznych i wyrobów rękodzieła.

Wiceminister, wspólnie z przedstawicielami Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wziął udział w konferencji rolniczej.

Podsekretarz stanu  Ryszard Zarudzki posumował mijający rok i przedstawił plany resortu na rok 2018.

- Kontynuujemy zapowiadane zmiany i konsekwentnie realizujemy Program Działań MRiRW na lata 2015-2019 – stwierdził wiceminister.

Poinformował również, że na początku roku powinien zostać przyjęty Pakt dla obszarów wiejskich, który wynika ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

- To nowa jakość w podejściu do rozwoju obszarów wiejskich. Będziemy w sposób kompleksowy, wykorzystując środki z różnych unijnych polityk przyspieszać rozwój poszczególnych regionów w oparciu o ich potencjały – podkreślił podsekretarz stanu.

VI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne uświetnił koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie z Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie przygotowali specjalny pokaz jasełek.