Święto plonów i jubileuszowe targi w Lubaniu

niedziela, 17 września 2017 r.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w Dożynkach Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma oraz XX Kaszubskiej Jesieni Rolniczej, które odbyły się na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Fot. Wiceminister Ryszard Zarudzki dziękuje rolnikom za ciężką pracę

Fot. Wiceminister Ryszard Zarudzki dziękuje rolnikom za ciężką pracę

Wiceminister podziękował rolnikom za ich trud oraz zapewnił o wsparciu resortu rolnictwa, szczególnie dla gospodarstw dotkniętych skutkami sierpniowego huraganu, który przeszedł nad Pomorzem.

Dożynki towarzyszyły jubileuszowym targom pn. „Kaszubska Jesień Rolnicza”, zorganizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Bogata i zróżnicowana oferta targów powoduje, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających – mieszkańców okolicznych miast i wsi. Podsekretarz stanu zwiedził ekspozycje targowe oraz wręczył dyplomy i puchary nagrodzonym wystawcom i hodowcom, których zwierzęta zdobyły tytuły czempionów i wiceczempionów Wojewódzkiej Wystawy Królików i Gołębi Rasowych. Tradycyjnie, podczas targów odbywa się podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu AgroLiga. Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali:

- Mistrz Województwa Pomorskiego w kategorii ROLNICY - Janusz Bystron z miejscowości Sławki, powiat kartuski,

- Mistrz Województwa Pomorskiego w kategorii FIRMY - Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe, Ubojnia Drobiu Hubart , Piotr i Maria Powęzka z Bruskowa Wielkiego, powiat słupskim.