Spotkanie z rolnikami na Pomorzu

poniedziałek, 14 marca 2016 r.

W minionym tygodniu podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w Debacie Rolnej zorganizowanej przez Pomorską Izbę Rolniczą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas spotkania z rolnikami z Pomorza

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas spotkania z rolnikami z Pomorza

Celem spotkania była dyskusja o bieżącym stanie rolnictwa na Pomorzu i możliwościach rozwiązania problemów, z którymi mierzą się rolnicy. Wiceminister Zarudzki poinformował o najważniejszych działaniach podjętych przez resort rolnictwa  podczas 100 dni pracy nowego rządu.

W spotkaniu uczestniczyli także: wojewoda pomorski, prezesi i dyrektorzy pomorskich oddziałów ARR, ANR oraz ARiMR, a przede wszystkim rolnicy. W trakcie bardzo rzeczowej debaty wiceminister i wojewoda zasypywani byli pytaniami i wnioskami. Prelegenci odpowiadali i prezentowali bieżące działania, ważne z punktu widzenia rolnika. Ryszard Zarudzki poruszył kwestie dotyczące uruchamiania środków w ramach PROW 2014-2020, przedstawił harmonogram najbliższych działań.

Wśród poruszonych zagadnień znalazły się także: informacja o stanie populacji bobrów na Żuławach oraz sprawy związane z odszkodowaniami dla rolników za grunty, które musieli oni oddać na potrzeby budowy trasy S7. Wojewoda jak i wiceminister zobowiązali się pochylić nad wspomnianymi problemami i zadeklarowali wolę uczestnictwa w kolejnym tego typu spotkaniu z rolnikami z Pomorza.