Jesienne Targi Rolnicze w Olsztynie

środa, 6 września 2017 r.

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski uczestniczył w miniony weekend w Jesiennych Targach Rolniczych "Wszystko dla rolnictwa".

Fot. Sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas otwarcia Jesiennych Targów Rolniczych

Fot. Sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas otwarcia Jesiennych Targów Rolniczych

Impreza odbyła się już po raz 24. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Zbigniew Babalski wziął udział w uroczystym otwarciu Targów oraz podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom kilku konkursów, między innymi: Agroliga, Bezpieczne gospodarstwo rolne, Najlepsze gospodarstwo ekologiczne.

Jesienne Targi Rolnicze to przedsięwzięcie promujące rolnictwo i płody produkcji rolnej z regionu Warmii, Mazur i Powiśla. Wydarzenie było doskonałą okazją do skorzystania z porad specjalistów i doradców rolnych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowinkami technologicznymi w dziedzinie rolnictwa. Wystawie towarzyszyły liczne atrakcje, między innymi pokazy, warsztaty i konkursy kulinarne.

Targi te rok rocznie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna i okolica oraz zwiedzających z całego regionu. Nie są skierowane jedynie do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich, jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.

Podczas targów można było zapoznać się z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znalazły się również się pokazy roślin oraz artykułów szkółkarskich i ogrodniczych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabrakło szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków.

Zgodnie z tradycją Jesienne Targi Rolnicze w Olsztynie były okazją do spotkań z twórcami rękodzieła, sztuki ludowej oraz degustacji smacznej kuchni regionalnej.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął Targi honorowym patronatem.