Informacje Prasowe

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Podsekretarz stanu R. Zarudzki podczas AGRiFISH

Pierwsze oceny propozycji KE w sprawie WPR po 2020 r.

Podczas grudniowej Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa Unii Europejskiej AGRiFISH wymieniono pierwsze poglądy nt. komunikatu Komisji Europejskiej z 29 listopad br. „Przyszłość żywności i rolnictwa”.

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Minister K. Jurgiel oraz wiceminister J. Bogucki podczas spotkania z rolnikami

Spotkanie z rolnikami

Minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkali się dzisiaj z radnymi i sołtysami z gminy Sokoły.

wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Fot. Minister K. Jurgiel otrzymuje chleb od rolników

Na góralską nutę – spotkanie w resorcie rolnictwa

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył dziś w zorganizowanej z inicjatywy rolników w siedzibie resortu konferencji poświęconej postępowi wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

niedziela, 10 grudnia 2017 r.
Fot. VII Spotkanie Rolnicze w Starej Błotnicy

Spotkanie z rolnikami Ziemi Radomskiej

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wziął udział w VII Spotkaniu Rolniczym, które zorganizowały Rady Powiatowe Mazowieckiej Izby Rolniczej.

czwartek, 7 grudnia 2017 r.
Fot. Produkty eksportowe

Bardzo dobre trzy kwartały

Wstępne wyniki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi za trzy kwartały bieżącego roku pokazują bardzo dobrą dynamikę wzrostu wartości eksportu oraz dodatniego salda wymiany.

środa, 6 grudnia 2017 r.
Fot. Wiceminister Ryszard Zarudzki gratuluje wyróżnionym

Najlepsze wydawnictwa ODR nagrodzone

XXV edycja konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w 2016 r.” została rozstrzygnięta. Nagrody laureatom oraz nagrodę i wyróżnienia instytutom badawczym resortu rolnictwa za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych wręczył 6 grudnia br. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

wtorek, 5 grudnia 2017 r.
Fot. Konferencja prasowa nt. ASF

ASF – nowa specustawa

- Zwalczanie ASF to cel publiczny, za który odpowiada cały rząd – powiedział podsekretarz stanu Rafał Romanowski informując jednocześnie, że na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów przyjęty został projekt nowej specustawy w sprawie ASF.

wtorek, 5 grudnia 2017 r.
Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki oraz uczestnicy seminarium

Nauka i doradztwo

4 i 5 grudnia br. w Warszawie odbyło się seminarium dla kadry zarządzającej instytutów badawczych i jednostek doradztwa rolniczego. W spotkaniu wziął udział podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

pokaż archiwalne