Informacje Prasowe

środa, 18 kwietnia 2018 r.
Fot. Różne rodzaje upraw

Zazielenienie – ułatwienia dla rolników

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z praktyk zazielenienia − dywersyfikacji upraw.

środa, 18 kwietnia 2018 r.
Fot. Pieniądze

Prawda o nagrodach w administracji obsługującej sektor rolny

Od wczoraj niektóre media, głównie internetowe publikują nieprawdziwe informacje o nagrodach w instytucjach administracji obsługującej sektor rolny. Przekazywanych jest w nich wiele nieścisłości i przekłamań.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r.
Fot. Owoce i warzywa

STOP przekraczaniu norm pozostałości środków ochrony roślin w żywności

Ochrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Uzyskanie oczekiwanej wysokości i jakości plonu jest bowiem możliwe wyłącznie poprzez zapewnienie odpowiedniej kondycji i zdrowotności roślin. Niestety chemiczna ochrona roślin często niesie ze sobą ryzyko dla bezpieczeństwa człowieka oraz dla środowiska.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r.
Fot. Spotkanie z delegacją z Kosowa

Wizyta delegacji z Kosowa

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył dziś w spotkaniu z delegacją przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Kosowa.

sobota, 14 kwietnia 2018 r.
Fot. Wiceminister Ryszard Zarudzki podczas spotkania w Chojnicach

Polityka rolna a Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w, zorganizowanym w piątek w Chojnicach przez LGD Sandry Brdy, spotkaniu dotyczącym Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie i jego potencjału dla rozwoju lokalnego.

piątek, 13 kwietnia 2018 r.
Fot. Główny Lekarz Weterynarii przedstawia aktualną sytuację dot. ASF

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw ASF

Aktualna sytuacja epizootyczna dot. występowania ASF w kraju oraz realizacja rekomendacji z 12 stycznia br. były głównymi tematami omawianymi podczas zorganizowanego dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 14. posiedzenia Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń.

czwartek, 12 kwietnia 2018 r.
Fot. Od lewej: wiceminister Jacek Bogucki, wiceminister Jacek Sasin oraz główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk

Silna marka polskiej żywności przyszłością eksportu

Budowa silnej marki polskiej żywności, to zdaniem sekretarza stanu Jacka Boguckiego podstawowe zadanie na drodze do zwiększania wartości eksportu polskich produktów rolno-spożywczych. Często trudniejsze nawet od pozyskiwania nowych rynków zbytu.

pokaż archiwalne