Międzynarodowe Targi Łódzkie - IV Dni Naturalnej Żywności NATURA FOOD 2011

czwartek, 13 października 2011 r.

W dniach 14-16 października 2011 roku odbędzie się IV edycja Targów Naturalnej Żywności Natura Food, na Międzynarodowych Targach Łódzkich, stanowiąca najważniejszą imprezę branży produktów tradycyjnych i ekologicznych w Polsce.

Honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi. Po raz pierwszy oficjalnym partnerem targów została Grupa IFOAM EU, europejska struktura Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego. Patronat branżowy sprawują: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA, Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi – EKOLAND, Redakcja Biokurier.pl oraz Fundacja Klub Szefów Kuchni.

Na terenie targów znajdować się będzie stoisko MRiRW gdzie pracownicy resortu odpowiadać będą na wszelkie pytania dotyczące szeroko pojętego rolnictwa ekologicznego i produktów regionalnych, i tradycyjnych.

Podczas targów zaplanowano podsumowanie konkursów organizowanych przez MRiRW. Na specjalnie zorganizowanej uroczystości nagrodzeni zostaną m.in. laureaci Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Konkurs organizowany jest przy ścisłej współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Zgłoszone gospodarstwa ekologiczne oceniane były w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursów: na najlepszą pracę magisterską/doktorską w zakresie polityki jakości żywności, wiedzy o rolnictwie ekologicznym oraz na najlepszy projekt/inicjatywę mający na celu promocję regionu za pomocą produktu regionalnego lub tradycyjnego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www.naturafood.pl

Międzynarodowe Targi Łódzkie - IV Dni Naturalnej Żywności NATURA FOOD 2011