Konkurs „Nakręć się na zdrowie” na najlepszy spot filmowy promujący żywność ekologiczną oraz zdrowe odżywianie

czwartek, 9 czerwca 2011 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do nakręcenia spotu filmowego promującego żywność ekologiczną oraz zdrowe odżywianie. Konkurs składa się z dwóch etapów.

Konkurs-Nakrec-sie-na-zdrowie-na-najlepszy-spot-filmowy-promujacy-zywnosc-ekologiczna-oraz-zdrowe-odzywianie_640x380.jpg

Pierwszy - "Kręcimy się wokół tematu" - obejmuje stworzenie zespołu z osób o różnych predyspozycjach, przeanalizowanie problematyki zdrowego odżywiania oraz żywności ekologicznej, wybór tematu spotu filmowego oraz podział zadań pomiędzy członków zespołu. Drugi - "Kręcimy filmy" - obejmuje stworzenie scenariusza, scenorysu i harmonogramu pracy nad produkcją filmową, filmowanie i montaż przygotowanego materiału. Każdy etap jest podzielony na działania, w ramach których wykonywane są zadania konkursowe, z których należy przygotowywać i przesyłać raporty. Wszystkie sprawy merytoryczne i organizacyjne są szczegółowo opisane w materiałach konkursowych, które prowadzą uczestników krok po kroku przez wszystkie fazy konkursu. Głównym celem konkursu jest dotarcie do młodych ludzi i poszerzenie ich wiedzy na temat korzyści płynących ze spożywania żywności ekologicznej.

Dla autorów najciekawszych spotów przewidziano cenne nagrody o wartości 52 tys. zł! Fundatorem nagród głównych jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które objęło również honorowy patronat nad konkursem.

Do zapoznania się z regulaminem oraz terminarzem konkursu zapraszamy na stronę www.filmnazdrowie.pl

------------------------

Rozstrzygnięcie I edycji konkursu „Nakręć się na zdrowie”

Zapraszamy do oglądania konkursowych spotów reklamowych!!!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami pierwszego etapu konkursu!!!

foto_stopka.jpg