„Puchar wrócił do Gołotczyzny… „ – ZSCKR Gołotczyzna

poniedziałek, 4 marca 2013 r.

Już po raz 14. w piątek, 8 lutego odbył się Karnawałowy Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej. Tradycją stało się, że w karnawale sala gimnastyczna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, staje się areną zmagań siatkarskich środowiska związanego z oświatą.

Puchar-wrocil-do-Golotczyzny-ZSCKR-Golotczyzna_640x380.jpg

Duże zainteresowanie turniejem sprawia, że corocznie w imprezie bierze udział 12 drużyn z powiatu Ciechanowskiego. Zawody mają charakter rekreacyjno – sportowy propagujący aktywny sposób spędzania czasu wolnego oraz integrują środowisko nauczycieli i pracowników oświaty. Zgodnie z turniejowym regulaminem, w składzie każdej z drużyn musiały występować, co najmniej dwie panie i czterech panów. Część meczów rozgrywane było gościnnie w sali gimnastycznej Gimnazjum w Sońsku .

Organizatorem turnieju był Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie oraz działający przy szkole Młodzieżowy Klub Sportowy „Bratniak”. Po grach eliminacyjnych najlepsze drużyny z tej fazy zawodów, rywalizowały o najważniejsze trofeum – Puchar Dyrektora. W finale drużyna gospodarzy, po dramatycznym meczu pokonała (w setach 2:1) Zespól Szkół nr 2 w Ciechanowie. Zwycięzcy turnieju wystąpili w składzie: Zdzisław Podgórski, Anna Oleksiak, Eliza Podlecka, Martyna Brun, Igor Gulczyński, Jacek Kałwa, Michał Moczarki, Krzysztof Kacprzak, i Dariusz Przyborowski. Było to już jedenaste zwycięstwo gospodarzy w historii tej imprezy. W meczu o trzecią lokatę ciechanowski Zespół Szkół nr 1 pokonał 2:0 drużynę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Opinogórze. Piąte miejsce w turnieju zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie, szóste – Zespołu Szkół nr 3 w Ciechanowie, siódme – Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie, ósme – Gimnazjum w Świerczach, dziewiąte – Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Glinojecku, dziesiąte – Miejski Zespół Szkół nr 1 w Ciechanowie, jedenaste – Zespół Szkół CKR w Golądkowie, dwunaste – Miejski Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie. W tym roku, tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano pani Marioli Kacprzak z Zespołu Szkół nr 2, a za najlepszego zawodnika uznano pana Michała Moczarskiego, nauczyciela Zespołu Szkół w Gołotczyźnie. W ceremonii wręczania nagród wzięli udział: gospodarz turnieju p. Zdzisław Podgórski oraz dyrektorzy szkół uczestniczących w imprezie. Po ostatnim meczu oraz wręczeniu nagród zawodnicy wszystkich zespołów tradycyjnie zasiedli do wspólnego posiłku, aby zregenerować siły utracone na parkiecie.