Wiadomości

Wiadomości ze szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

poniedziałek, 16 października 2017 r.
Fot. Konkurs BHP w rolnictwie PIP Olsztyn

Konkurs „BHP w rolnictwie”

Dnia 11 października 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie odbył się zorganizowany przez Placówkę Terenową KRUS w Morągu i Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie konkurs wiedzy „BHP w rolnictwie”.

poniedziałek, 16 października 2017 r.
Fot. Młodzież ZSCKR w Mokrzeszowie śpiewa Pieśń Szkoły podczas uroczystości Jubileuszu 60-lecia

60 lat minęło…

Obchody 60-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego rozpoczęła msza święta w wiejskim kościółku w Mokrzeszowie. Jednak główna uroczystość prowadzona przez absolwentów – nauczycieli Elwirę Podhalicz i Bogusława Szawerdę miała miejsce w świdnickim teatrze.

poniedziałek, 16 października 2017 r.
Fot. Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu z nauczycielami: panią Bożeną Kusiuk i księdzem Karolem Nasiłowskim, przed bramą wejściową do Muzeum Auschwitz- Birkenau

Kształtowanie postaw patriotycznych w ZSCKR im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu. Wycieczka szkolna do Oświęcimia, Wadowic i Krakowa.

ZSCKR w Jabłoniu to szkoła, w której wychowanie patriotyczne jest jednym z głównych punktów programu wychowawczego. Realizacja kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów odbywa się między innymi poprzez wycieczki edukacyjne do miejsc związanych z historią Polski. Nauka w takiej formie pozwala w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić wiele informacji.

środa, 27 września 2017 r.
Fot. Uczniowie klas IV Technikum ZSCKR w Potoczku przed lubelską uczelnią

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej?

Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klas czwartych Technikum z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku uzyskali 19 września 2017 r. podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

pokaż archiwalne