Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej?

środa, 27 września 2017 r.

Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klas czwartych Technikum z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku uzyskali 19 września 2017 r. podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Fot. Uczniowie klas IV Technikum ZSCKR w Potoczku przed lubelską uczelnią

Fot. Uczniowie klas IV Technikum ZSCKR w Potoczku przed lubelską uczelnią

Salon odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Stanowi on część ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie uczestniczyli w trzech spotkaniach:

  • Co o egzaminie maturalnym uczeń wiedzieć powinien – prowadzący pan Lech Gawryłow, dyrektor OKE w Krakowie.
  • Czy umiesz czy nie umiesz /egzamin z matematyki/ – prowadzący pan Piotr Ludwikowski.
  • Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego – prowadząca pani Teresa Bulska.

Ponadto, stosownie do potrzeb i zainteresowań przyszli maturzyści wysłuchali wykładów oraz zapoznali się z prezentacjami z pozostałych przedmiotów i ofertami edukacyjnymi wielu uczelni z terenu całej Polski. Otrzymali gratisowe egzemplarze „Informatora dla Maturzystów 2018” na stoisku Perspektyw. Mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji o warunkach przyjęcia i przebiegu studiów na poszczególnych kierunkach w wybranych przez siebie uczelniach.