piątek, 22 maja 2015 r.

Szansa powrotu wieprzowiny z Polski na rynek azjatycki

21 maja 2015 roku Singapurska Rządowa Agencja Weterynarii (AVA) podjęła decyzję o zniesieniu zakazu importu polskiej wieprzowiny do Singapuru, który został wprowadzony 22 lutego 2014 r., w związku z wykryciem przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie Polski.

wtorek, 19 maja 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki przedstawia nowe rozwiązaniami zawarte w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Dobre tempo składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

Minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się dzisiaj z grupą rolników, która uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym nowej unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Minister Sawicki podziękował rolnikom za sprawne składanie wniosków o płatności obszarowe za 2015 rok.

poniedziałek, 18 maja 2015 r.
Fot. Rolnicy podczas szkolenia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozowju Wsi

Kolejna grupa rolników na szkoleniu w ministerstwie

Dziś kolejna grupa rolników przebywała w ministerstwie rolnictwa zapoznając się z nowymi rozwiązaniami zawartymi w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

poniedziałek, 18 maja 2015 r.
Fot. Otwarcie wystawy

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

W tegorocznej XXVII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która odbyła się w dniach 15 - 17 maja 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Sp. z o.o. w Poznaniu udział wzięła podsekretarz stanu Zofia Szalczyk.

sobota, 16 maja 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki oraz prezydent Bronisław Komorowski

Dobrej żywności nie wolno sprzedawać tanio

- Dziś jest święto polskiej żywności - powiedział minister Marek Sawicki podczas spotkania z organizacjami branżowymi, firmami posiadającymi znak PDŻ oraz Funduszami Promocji na temat wspòlnych działań promocyjnych sektora rolno-spożywczego na rynkach światowych.

pozostałe informacje
Jabłko liderem polskiego eksportu
Jabłko liderem polskiego eksportu

Linki