środa, 28 września 2016 r.
Fot. Ciasto domowe

Będzie łatwiej – sprzedaż żywności przez rolników

Rada Ministrów przyjęła wczoraj, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników.

wtorek, 27 września 2016 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas otwarcia Gali Poznaj Dobrą Żywność

Kolejne produkty najwyższej jakości otrzymały znak PDŻ

– Ugruntowało się przekonanie, że cykl imprez pod hasłem Polagra Food jest świętem branży rolno-spożywczej. Zdobyte w ciągu 32. lat doświadczenie i prestiż sprawiły, że jest to najważniejsza tego typu impreza w naszej części Europy. Tradycją stało się też, że w czasie tych targów przedstawiciele firm otrzymują znaki programu Poznaj Dobrą Żywność dla swoich najwyższej jakości produktów – powiedział minister Krzysztof Jurgiel podczas wczorajszej Gali PDŻ odbywającej się w godzinach wieczornych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

wtorek, 27 września 2016 r.
Foto. Pszczoła

Światowy Dzień Pszczół

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel poparł słoweńską inicjatywę ustanowienia Światowego Dnia Pszczół, obchodzonego w systemie Narodów Zjednoczonych corocznie 20 maja. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Słoweńskie Stowarzyszenie Pszczelarzy.

pozostałe informacje

Linki