piątek, 4 września 2015 r.
Fot. Podsekretarz stanu Zofia Szalczyk podczas otwarcia wystawy „Zieleń to życie”

Zieleń to życie

Podsekretarz stanu Zofia Szalczyk uczestniczyła wczoraj w otwarciu Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to życie”. Uroczystość była okazją do przekazania gratulacji laureatom oraz wyróżnionym w Konkursie Roślin Nowości, Zielony Laur oraz Najatrakcyjniejsze Stoisko. Wiceminister rolnictwa wszystkim uczestnikom wystawy oraz organizatorom życzyła wspaniałej atmosfery, owocnych i ciekawych dyskusji.

czwartek, 3 września 2015 r.
Fot. Sekretarz stanu Kazimierz Plocke (w środku) z uczestnikami spotkania  Grupy Wysokiego Szczebla BALTFISH

Pierwsze pod przewodnictwem Polski obrady BALTFISH

Polska 1 lipca br. objęła roczne przewodnictwo w BALTFISH. W dniach 1–2 września w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się, pierwsze pod przewodnictwem Polski, spotkanie Forum oraz Grupy Wysokiego Szczebla.

czwartek, 3 września 2015 r.
Fot. Borówka amerykańska

Polskie borówki amerykańskie w Singapurze

Pierwsza partia polskich borówek amerykańskich dotarła do Singapuru – poinformowała polska ambasada w Singapurze. Dwa przedsiębiorstwa, w tym jedna grupa producencka, dostarczyły w sumie 18 ton tych owoców. Wkrótce spodziewane są dalsze dostawy.

środa, 2 września 2015 r.
Fot. Minister Sawicki oraz minister Gugile Nkwinti

Spotkanie z ministrem rolnictwa RPA

Minister Marek Sawicki spotkał się dzisiaj z ministrem rozwoju obszarów wiejskich i reformy rolnej Republiki Afryki Południowej panem Gugile Nkwinti.

wtorek, 1 września 2015 r.
Fot. Posiedzenie rządu w Gdańsku

Od 11 września można składać wnioski o pomoc

Wczoraj, na wyjazdowym posiedzeniu rząd podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody spowodowane suszą.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.
Fot. Ciągnik rolniczy

Trwa nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom z PROW 2014-2020

Od 20 sierpnia do 16 września 2015 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Termin ten oraz zasady ubiegania się o takie premie podał do publicznej wiadomości Prezes ARiMR Andrzej Gross w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim oraz na portalu internetowym Agencji. Ogłoszenie naboru wniosków było możliwe dzięki wejściu w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie pomocy dla młodych rolników.

pozostałe informacje