czwartek, 8 października 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki podczas warsztatów kulinarnych

Dobre, bo polskie

„Konsumenci w Państwa krajach zasługują na smaczną żywość” - powiedział minister Marek Sawicki podczas spotkania informacyjnego z przedstawicielami Korpusu Dyplomatycznego w Polsce. Dodatkowym elementem, organizowanego w Jabłonnie przez Związek Polskie Mięso wydarzenia, były warsztaty kulinarne prezentujące polską żywność.

czwartek, 8 października 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki przestawia programy wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich

Priorytet: uruchomienie pomocy suszowej

Zależy nam na jak najszybszym uruchomieniem pomocy suszowej. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa weryfikuje teraz wnioski rolników, aby oszacować wysokość zapotrzebowania oraz określić wysokość stawek dopłaty do hektara – powiedział minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami z Suchożebr z powiatu siedleckiego oraz Samborca z powiatu sandomierskiego.

środa, 7 października 2015 r.
Fot. Banknoty

Stawki płatności bezpośrednich

7 października 2015 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenia określające stawki płatności bezpośrednich za 2015 r.

środa, 7 października 2015 r.
Fot. Otwarcie promocji polskiej żywności

Wizyta w Serbii

1 i 2 października podsekretarz stanu Zofia Szalczyk przebywała w Republice Serbii. Głównym celem wizyty były rozmowy z sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa i ochrony środowiska Republiki Serbii Danilo Goluboviciem.

wtorek, 6 października 2015 r.
Fot. Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Będą podwyżki dla lekarzy weterynarii

W projekcie ustawy budżetowej na 2016 r. w wojewódzkich inspektoratach weterynarii zaplanowano kwoty na podwyżki w wysokości ogółem 6.116.000 zł, natomiast w powiatowych inspektoratach weterynarii w kwocie ogółem 12.308.000 zł, co daje średnio na etat w wojewódzkich inspektoratach weterynarii wzrost o 290 zł brutto miesięcznie, a w powiatowych inspektoratach weterynarii wzrost średnio o 262 zł brutto miesięcznie. Niemniej jednak należy zaznaczyć, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do właściwego wojewody.

poniedziałek, 5 października 2015 r.
Fot. Uczestnicy Akademii Rozszerzeniowej z wizytą w Krasnymstawie

Akademia Rozszerzeniowa

Od 28 września do 2 października 2015 r. w Polsce przebywała grupa ekspertów z krajów Bałkanów Zachodnich, w ramach projektu Akademia Rozszerzeniowa.

niedziela, 4 października 2015 r.
Fot. Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk podczas spotkania „Rolnictwo ekologiczne i produkty rolne wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi - PROW 2014-2020”

O przyszłości polskiej wsi - spotkanie w Jabłoniu

3 października 2015 r. w Jabłoniu odbyło się spotkanie na temat: „Rolnictwo ekologiczne i produkty rolne wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi - PROW 2014-2020”.

pozostałe informacje