wtorek, 28 lipca 2015 r.
Fot. Podsekretarz stanu Zofia Szalczyk podczas spotkania z przedstawicielami algierskich instytutów

Wizyta delegacji przedstawicieli algierskich instytutów naukowych

Kontynuacją rozmów na temat dalszych perspektyw rozwoju współpracy polskich i algierskich instytutów naukowo-badawczych było dzisiejsze spotkanie podsekretarz stanu Zofii Szalczyk z dyrektorem generalnym Instytutu Kultur Wielkich prof. Omarem Zaghouane, dyrektorem generalnym Instytutu Warzywnictwa prof. Saidem Amrar, dyrektor generalny Państwowego Instytutu Ochrony Roślin prof. Moumenem Khaledem oraz dyrektorem Inspekcji Ochrony Roślin Nadią Hadjres przebywającymi w Polsce na zaproszenie dyrektora Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Radzikowie prof. Edwarda Arseniuka.

piątek, 24 lipca 2015 r.
Fot. Powołanie Dyrektora Instytutu Rybactwa Śródlądowego

Nowy Dyrektor Instytutu Rybactwa Śródlądowego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wręczył dziś Grzegorzowi Dietrichowi akt powołania na stanowisko Dyrektora Instytutu Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza w Olsztynie.

czwartek, 23 lipca 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z delegacją algierskich przedstawicieli instytutów naukowo-badawczych

Pierwsze efekty wizyty w Algierii

Pierwszym efektem rozmów, przeprowadzonych podczas wizyty ministra Marka Sawickiego w Algierii, w kwietniu br., jest dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami algierskich instytutów, dyrektorem Instytutu Technik Hodowli Zwierząt dr Ahmedem Boudjenah oraz dr dyrektorem Krajowego Centrum Inseminacji i Badań Genetycznych Algierii Allaoua Bouchemal, przebywającymi w Polsce na zaproszenie dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie prof. Mariusza K. Piskuły.

czwartek, 23 lipca 2015 r.
Fot. Grad

Komunikat dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe

„Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia udzielania pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. Dlatego zachęcam komisje o jak najszybsze szacowanie poziomu strat na polach rolników” - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

środa, 22 lipca 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z przedstawicielami Polskiego Związku Zawodowego Rolników

Rolnicy z Podlasia na spotkaniu z ministrem Sawickim

Minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się dzisiaj z delegacją nowopowstałego Polskiego Związku Zawodowego Rolników pod przewodnictwem Adama Paczóskiego. Głównym tematem rozmów z rolnikami z woj. podlaskiego były walka z afrykańskim pomorem świń, sprawa rozłożenia kar za nadprodukcję mleka na raty oraz pomoc dla poszkodowanych przez suszę.

środa, 22 lipca 2015 r.
Fot. Konferencja prasowa ministra Marka Sawickiego z udziałem prezesa ARiMR

Polska to kraj młodych rolników

- Unia Europejska to region, w którym rolnictwo bardzo szybko się starzeje – młodych rolników jest zaledwie 7,5% - stwierdził minister Marek Sawicki, dodając, że: - Polska jest na tym tle krajem rolników młodych, gdyż na 1,3 mln złożonych wniosków, co najmniej 1/3, to wnioski złożone przez rolników, którzy nie przekroczyli 40 roku życia.

pozostałe informacje