czwartek, 2 lipca 2015 r.
Fot. Minister Sawicki rozmawia z przedstawicielami Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu

O rolnictwie ekologicznym

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przyjął dziś przedstawicieli Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki wręcza akt powołania Piotrowi Pasyniukowi - nowemu dyrektorowi Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach

Powołanie dyrektora

Minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczył dziś dr hab. Piotrowi Pasyniukowi akt powołania na stanowisko Dyrektora Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach. Nowy dyrektor obejmuje stanowisko z dniem 30 czerwca 2015 roku.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.
Fot. Uczestnicy konferencji przed polskim pawilonem (fot. KRIR)

Konferencja w Mediolanie

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył w konferencji pt. „Negocjacje bilateralne i wielostronne Unii Europejskiej a przyszłość gospodarstw rolnych w UE - perspektywy i zagrożenia”, która odbyła się w dniu 29 czerwca 2015 r. w Mediolanie, podczas Światowej Wystawy EXPO 2015.

środa, 24 czerwca 2015 r.
Fot. Otwarcie konferencji zorganizowanej w Sejmie RP z okazji Dnia Rybaka i Wędkarza

Dzień Rybaka i Wędkarza – rozmowy o unijnym wsparciu

Tradycyjnie już, jak co roku, z okazji Dnia Rybaka i Wędkarza w sali Kolumnowej Sejmu spotkali się rybacy, wędkarze, przedstawiciele administracji, naukowcy i dziennikarze. Podkreślano, że ryby to podstawowy pokarm znanym ludziom wszystkich epok i kultur. Przede wszystkim jednak rozmawiano o zmianach zachodzących w polskim rybołówstwie, szczególnie w kontekście nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

środa, 24 czerwca 2015 r.
Fot. Komitet monitorujący PROW

Dodatkowych 4260 młodych rolników otrzyma unijną dotację

Komitet Monitorujący PROW 2007-2013 zgodził się na zwiększenie budżetu pomocy dla młodych rolników o kwotę 103,2 mln euro. Środki zostały przesunięte z działań, które nie cieszyły się tak dużą popularnością jak właśnie program „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

wtorek, 23 czerwca 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania nt. nowego wymiary współpracy UE-USA w sektorze rolnym

„Nie jestem orędownikiem TTIP”

Nie jestem orędownikiem TTIP, ale spotkaliśmy się tu po to, aby porozmawiać o szansach i zagrożeniach jakie niesie ta umowa – powiedział minister Marek Sawicki podczas seminarium informacyjnego poświęconego negocjacjom nad Transatlantyckim Partnerstwem Handlowym i Inwestycyjnym (TTIP).

pozostałe informacje