środa, 2 września 2015 r.
Fot. Minister Sawicki oraz minister Gugile Nkwinti

Spotkanie z ministrem rolnictwa RPA

Minister Marek Sawicki spotkał się dzisiaj z ministrem rozwoju obszarów wiejskich i reformy rolnej Republiki Afryki Południowej panem Gugile Nkwinti.

wtorek, 1 września 2015 r.
Fot. Minister Marek Sawicki podczas inauguracji roku szkolnego w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie

Na przyszłość rolnictwa patrzę z nadzieją

– Na przyszłość rolnictwa patrzę z nadzieją. Człowiek, aby żyć musi mieć dostarczany pokarm. Tymczasem w wielu regionach świata nie da się go wyprodukować, a my mamy sprzyjający klimat. Choć jest jeszcze wiele do zrobienia, to jestem przekonany, że to Wy młodzi najlepiej wykorzystacie ten potencjał – powiedział minister Marek Sawicki podczas uroczystego rozpoczęciu roku szkolnego. Wydarzenie, w którym uczestniczył szef resortu rolnictwa odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

wtorek, 1 września 2015 r.
Fot. Tadeusz Nalewajk podczas wystąpienia na Zjeździe EAAP

Europejska Federacja Zootechniczna obraduje w Warszawie

- Spotykamy się dziś, aby promować europejskie rolnictwo i innowacje w produkcji zwierzęcej - powiedział sekretarz stanu Tadeusz Nalewajk podczas uroczystej ceremonii otwarcia 66. Zjazdu Europejskiej Federacji Zootechnicznej (EAAP), która odbywa się w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

czwartek, 27 sierpnia 2015 r.
Fot. Ministrowie rolnictwa uczestniczący w rozmowach w Czeskich Budziejowicach

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej

W dniach 26-27 sierpnia podsekretarz stanu Zofia Szalczyk uczestniczyła w spotkaniu ministrów rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Bułgarię, Rumunię, Słowenię i Austrię, zorganizowanym w Czeskich Budziejowicach przez Ministerstwo Rolnictwa Republiki Czeskiej.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.
Fot. Ciągnik rolniczy

Trwa nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom z PROW 2014-2020

Od 20 sierpnia do 16 września 2015 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Termin ten oraz zasady ubiegania się o takie premie podał do publicznej wiadomości Prezes ARiMR Andrzej Gross w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim oraz na portalu internetowym Agencji. Ogłoszenie naboru wniosków było możliwe dzięki wejściu w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie pomocy dla młodych rolników.

pozostałe informacje