Informacje Prasowe

Archiwalne
wtorek, 14 listopada 2017 r.
Fot. Wiceminister R. Zarudzki podczas spotkania z wiceministrem A. Koniecznym

O nowym poddziałaniu leśnym PROW 2014-2020 z Ministerstwem Środowiska

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzejem Koniecznym. Podczas spotkania omówione zostały założenia projektowanego nowego poddziałania leśnego: 8.5 Inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska, planowanego do uruchomienia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

poniedziałek, 13 listopada 2017 r.
Fot. Spotkanie z przedstawicielami organizacji pszczelarskich

O pszczelarstwie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z przedstawicielami organizacji pszczelarskich.

poniedziałek, 13 listopada 2017 r.
Fot. Uczestnicy spotkania

Konsultacje w sprawie ziemi

Rozpoczęły się spotkania konsultacyjne zaproponowanych przez resort rolnictwa rozwiązań w projekcie ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

poniedziałek, 13 listopada 2017 r.
Fot. Spotkanie z przedstawicielami sektora produkcji wyrobów winiarskich

O rynku wina

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z przedstawicielami sektora produkcji wyrobów winiarskich.

piątek, 10 listopada 2017 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel prowadzi posiedzenie Międzyresortowego Zespołu

Dalej walczymy z ASF

Aktualna sytuacja epizootyczna dotycząca występowania ASF w kraju oraz działania podejmowane w celu zwalczania tej choroby były dziś omawiane podczas 11 posiedzenia Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń. Spotkanie prowadził przewodniczący zespołu, minister Krzysztof Jurgiel.

czwartek, 9 listopada 2017 r.
Fot. Pole

Propozycje zmian w ochronie ziemi

Zgodnie z zapowiedziami resort rolnictwa, po blisko półtora roku od wprowadzenia rozwiązań prawnych, mających na celu ochronę gruntów rolnych, przygotował propozycje zmian, w tym doprecyzowania obowiązujących przepisów oraz nowych regulacji.

czwartek, 9 listopada 2017 r.
Fot. Uczestnicy konferencji wysokiego szczebla nt ASF

W Pradze o ASF

W dniach 8-9 listopada 2017 r. w Pradze odbyło się spotkanie ministrów rolnictwa Austrii, Białorusi, Bułgarii, Republiki Czeskiej, Estonii, Finlandii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Federacji Rosyjskiej, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier z komisarzem ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF).

czwartek, 9 listopada 2017 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania z plantatorami tytoniu

O rynku tytoniu

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z przedstawicielami rynku tytoniu.

czwartek, 9 listopada 2017 r.
Fot. Rozmowy polsko-serbskie

Rozmowy polsko-serbskie

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się dziś z wiceministrem rolnictwa, leśnictwa i zarządzania gospodarką wodną Republiki Serbii Zoranem Janjatoviciem, który przebywa w Polsce w ramach wizyty studyjnej realizowanej w związku z projektem „Wsparcie rozwoju regionalnego oraz rozwoju obszarów wiejskich w Serbii”.

pokaż aktualne