Informacje Prasowe

Archiwalne
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Fot. Wiceminister R. Zarudzki podczas wystąpienia w Bratoszewicach

Agrotechnika w Bratoszewicach

Ponad 200 wystawców prezentowało swoje oferty w Bratoszewicach na organizowanych tu po raz 26. Targach Rolnych Agrotechnika.

sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Fot. Wystąpienie ministra

Wójt Roku po raz 17

W siedzibie Telewizji Polskiej odbyło się dziś uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Wójt Roku 2017.

piątek, 20 kwietnia 2018 r.
Fot. Drób

Polski drób pojedzie do Singapuru

Singapurskie władze weterynaryjne (AVA) poinformowały dziś w piśmie skierowanym do polskiego Głównego Lekarza Weterynarii o zakończeniu procesu uzgodnień certyfikatu zdrowia dla polskiego mięsa drobiowego, eksportowanego do Singapuru oraz o udzieleniu zgody na eksport dla 6. polskich zakładów.

środa, 18 kwietnia 2018 r.
Fot. Różne rodzaje upraw

Zazielenienie – ułatwienia dla rolników

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z praktyk zazielenienia − dywersyfikacji upraw.

środa, 18 kwietnia 2018 r.
Fot. Pieniądze

Prawda o nagrodach w administracji obsługującej sektor rolny

Od wczoraj niektóre media, głównie internetowe publikują nieprawdziwe informacje o nagrodach w instytucjach administracji obsługującej sektor rolny. Przekazywanych jest w nich wiele nieścisłości i przekłamań.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r.
Fot. Owoce i warzywa

STOP przekraczaniu norm pozostałości środków ochrony roślin w żywności

Ochrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Uzyskanie oczekiwanej wysokości i jakości plonu jest bowiem możliwe wyłącznie poprzez zapewnienie odpowiedniej kondycji i zdrowotności roślin. Niestety chemiczna ochrona roślin często niesie ze sobą ryzyko dla bezpieczeństwa człowieka oraz dla środowiska.

pokaż aktualne