Przyjaźni osobom niepełnosprawnym

środa, 26 kwietnia 2017 r.

Z satysfakcją informujemy, że nasza strona internetowa (www.minrol.gov.pl) kolejny rok z rzędu została uznana za jedną z najbardziej przyjaznych stron administracji rządowej dla osób niepełnosprawnych.

Fot. Logo Strona Internetowa bez Barier (źródło: Fundacja Widzialni)

Fot. Logo Strona Internetowa bez Barier (źródło: Fundacja Widzialni)

Ocena bardzo dobra – (95,2 %), została wystawiona przez Fundację Widzialni, która od lat monitoruje stan dostępności serwisów internetowych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem serwisów administracji publicznej. Nasza strona oceniona została na tym samym poziomie co strona Ministerstwa Cyfryzacji.

Przeprowadzone badania miały charakter kompleksowy – opierały się na badaniu eksperckim oraz opinii konsultantów z niepełnosprawnością: osób niedowidzących, niewidomych i niesłyszących. Taka metodologia badań została opracowana przez Fundację we współpracy z Uniwersytetem Śląskim.

Dziękując za uznanie naszych dotychczasowych starań zapewniamy, że nie ustają prace związane z jak najlepszym przystosowaniem naszego serwisu internetowego dla wszystkich osób niezależnie od wieku, niepełnosprawności, zamożności, sprzętu i oprogramowania.

Raport Dostępności 2017 – pełna wersja

Odnośnik otwierany w nowym oknie Ministerstwa (.pdf 102,39 kB)