„Odpoczywaj na wsi” na FREE TIME FESTIWAL

niedziela, 8 kwietnia 2018 r.

W miniony weekend, w dniach 7-8 kwietnia podczas FREE TIME FESTIWAL w Gdańsku, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz kolejny promowało zróżnicowane i całoroczne atrakcje turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Fot. Wiceminister Zarudzki podczas otwarcia targów

Fot. Wiceminister Zarudzki podczas otwarcia targów

FREE TIME FESTIWAL to bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny w ramach 8 stref tematycznych: Turystyka, Miasto Gdańsk, Sport i aktywny styl życia, Kajak Expo i sporty wodne, Kultura i nauka, Świat dziecka, Strefa Prezentacji. W otwarciu wydarzenia wziął udział podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zorganizowane w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi”, dawało szansę na spotkania z przedstawicielami lokalnych i regionalnych stowarzyszeń turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz właścicielami gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych. Odwiedzający stoisko mieli możliwość uzyskania informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” eksperci odpowiadali na liczne pytania, doradzali w wyborze oferty oraz pomagali w planowaniu pobytu na polskiej wsi. Do dyspozycji odwiedzających były dostępne liczne materiały informacyjno-promocyjne – foldery, mapy, ulotki ofertowe.

W ramach FREE TIME FESTIWAL, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi za projekt „Odpoczywaj na wsi” otrzymało MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS w kategorii OFERTA SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO – TURYSTYKA.