Na góralską nutę – spotkanie w resorcie rolnictwa

wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył dziś w zorganizowanej z inicjatywy rolników w siedzibie resortu konferencji poświęconej postępowi wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Fot. Minister K. Jurgiel otrzymuje chleb od rolników

Fot. Minister K. Jurgiel otrzymuje chleb od rolników

Miłą niespodziankę szefowi resortu sprawili uczestniczący w obradach górale z Małopolski, którzy w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia złożyli ministrowi Jurgielowi najserdeczniejsze życzenia dziękując jednocześnie za dotychczasową współpracę i dialog z organizacjami rolniczymi.

- Głosy środowiska rolniczego są dla nas bardzo ważne. Chcemy korzystać z państwa wiedzy i doświadczenia. Rzetelnie rozmawiamy, a wnioski wykorzystujemy w pracach resortu – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia minister Krzysztof Jurgiel.

Górale przybyli do Warszawy w towarzystwie kapeli góralskiej „Inacy” z Pienin, z którą zaśpiewali kilka kolęd. W prezencie, wręczyli ministrowi Jurgielowi chleb wypieczony z mąki wytworzonej z zebranych w tym roku zbóż, życząc dużo zapału i wytrwałości w pracy na rzecz wsi i jej mieszkańców.