II Podlaska Wystawa Bydła Mięsnego

niedziela, 1 października 2017 r.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbyła się II Podlaska Wystawa Bydła Mięsnego organizowana przez Zespół Szkół CKR w Janowie oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego i Bydło Mięsne sp. z o. o.

Fot. Dyrektor generalna MRiRW Mirosława Jaroszewicz-Łojewska z nagrodzonymi hodowcami

Fot. Dyrektor generalna MRiRW Mirosława Jaroszewicz-Łojewska z nagrodzonymi hodowcami

W uroczystości otwarcia wystawy uczestniczyła dyrektor generalna MRiRW Mirosława Jaroszewicz – Łojewska.

Podczas wystawy odbyła się również aukcja, na którą wystawiono 270 sztuk bydła. Łącznie sprzedano 264 sztuki, średnia cena za jałówkę wyniosła 9,30 zł netto, natomiast za byczka 11,50 zł netto.

Wystawa była także okazją do zorganizowania przez szkołę nadzorowaną przez ministra spotkania dla uczniów trzecich klas gimnazjum. W ramach doradztwa zawodowego została przedstawiona oferta edukacyjna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie  Ponadto odbył się konkurs wiedzy prawie rolniczej.

Na hali sportowej odbył się I Turniej Futsalowy „Złapać byka za rogi”. W zawodach wzięły udział drużyny: Zespół Szkół CKR w Janowie, Zespół Szkół CKR w Suwałkach, Zespół Szkół CKR w Marianowie, Zespół Szkół CKR w Sejnach oraz Gimnazjum w Janowie.

Młodzież miała możliwość zapoznania się nie tylko z ofertą kształcenia, ale także z możliwościami realizowania własnych zainteresowań.

W ramach imprez dodatkowych odbył się ponadto pokaz grillowania mięsa wołowego połączony z degustacją.

Dzisiejsza impreza była współfinansowana ze środkow pochodzących z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.