AGROTECH 2018

poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Jednym z ważnych wydarzeń w branży rolnej, odbywającym się u progu sezonu prac polowych są Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Tegoroczna, 24. edycja targów zajmowała 11 hal wystawienniczych. Prezentowało się w nich blisko 800 firm z całego świata.

Fot. Uczestnicy konferencji prasowej

Fot. Uczestnicy konferencji prasowej

W uroczystości otwarcia targów uczestniczył podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który zapewnił, że resort rolnictwa przywiązuje dużą wagę do tego typu wystaw, gdzie swoje doświadczenia mogą wymieniać rolnicy, producenci maszyn, naukowcy i pracownicy służb podległych resortowi.

Wiceminister Zarudzki  przypomniał, że od 15 marca rolnicy, którzy chcą ubiegać się o płatności bezpośrednie, a  nie złożyli wcześniej oświadczenia, muszą wypełnić wniosek o przyznanie dopłat za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

- Należy to zrobić do 15 maja – poinformował w piątek w Kielcach Ryszard Zarudzki i dodał, że do 14 marca ponad 400 tys. rolników złożyło oświadczenia dot. płatności bezpośrednich. Złożenie oświadczenia oznacza, że nie trzeba już składać wniosku o dopłaty.

Omawiając działania  ministerstwa Ryszard Zarudzki podkreślił, że jednym z najważniejszych priorytetów ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi jest w tym roku negocjowanie kształtu wspólnej polityki rolnej UE po 2020 r.

– To jest ważny czas, aby polskie rolnictwo miało zabezpieczenie na kolejne lata – mówił wiceminister.

Organizowane od blisko ćwierćwiecza targi AGROTECH mają silną pozycję na rynku wystawienniczym i cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. W tym roku wystawę odwiedziło ponad 71 tysięcy gości. Zakres branżowy targów obejmuje najnowsze zdobycze światowej technologii agrobiznesu: ciągniki, maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, środki do produkcji rolniczej m.in. nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Zainteresowani mogli tu znaleźć także wszelkie niezbędne akcesoria oraz propozycje rozwiązań dotyczących budownictwa inwentarskiego.

Podczas trzydniowych targów odbywały się merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami, warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców.

Wystawie towarzyszyły18. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.