Informacje Prasowe

piątek, 22 czerwca 2018 r.
Fot. Minister J.K. Ardanowski przedstawia informację nt. suszy rolniczej

Susza jest - komisje nie działają

Susza jest ekstremalna, a komisje nie działają. Tak być nie może – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi.

czwartek, 21 czerwca 2018 r.
Fot. Minister Jan Krzysztof Ardanowski omawia problem suszy w rolnictwie

Wideokonferencja w sprawie suszy

Susza rolnicza na obszarze Polski była dziś omawiana podczas wideokonferencji ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z wojewodami.

środa, 20 czerwca 2018 r.
Minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej w KPRM (Foto Krystian Maj KPRM)

Minister apeluje o powoływanie komisji szacujących straty

Powołany dziś przez Prezydenta RP nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w posiedzeniu Rady Ministrów, która zajmowała się między innymi sytuacją związaną z suszą.

wtorek, 19 czerwca 2018 r.
Fot. Obszary wiejskie

Aktualna wersja PROW 2014 - 2020

Decyzją wykonawczą Komisji Europejskiej C(2018)3910 z dnia 15.06.2018 r. zatwierdzającą zmianę programu rozwoju obszarów wiejskich dla Polski do celów wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz zmieniająca decyzję wykonawczą C(2014)9783, Komisja Europejska zatwierdziła zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wtorek, 19 czerwca 2018 r.
Fot. Kolaż - susza

Susza – wniosek do Komisarza Hogana

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel wystąpił z wnioskiem do Komisarza Komisji Europejskiej Phila Hogana o podjęcie interwencji z budżetu Unii Europejskiej w związku z trudną sytuacją polskich rolników dotkniętych skutkami suszy w uprawach na terenie prawie całego kraju.

pokaż archiwalne