Informacje Prasowe

środa, 24 sierpnia 2016 r.
Fot. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski odbiera kotlet schabowy

Młodzi promują polską wieprzowinę

Resort rolnictwa podejmuje zdecydowane działania. Angażujemy wszystkie niezbędne służby, które sprawnie współdziałają, aby rozwiązywać problem wirusa ASF. Nasze działania są szybkie i skuteczne – powiedział dziś podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

wtorek, 23 sierpnia 2016 r.
Fot. Prosiaki

ASF – kolejne działania

Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się kolejne posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń.

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r.
Fot. Podpisanie porozumienia między rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a rządem Republiki Kazachstanu o współpracy w dziedzinie rolnictwa

Nowe perspektywy współpracy polsko-kazachskiej

Dziś rozpoczęła się dwudniowa wizyta w Polsce prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. W ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Podczas prowadzonych rozmów plenarnych, które odbywały się pod przewodnictwem prezydentów Polski i Kazachstanu, poruszane były również tematy dotyczące rolnictwa.

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r.
Fot. Budynek MRiRW

ODR-y przechodzą do resortu

Weszły w życie przepisy ustawy z 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego i wszystkie wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego (ODR) od 20 sierpnia br. podlegają ministrowi właściwemu do spraw rozwoju wsi.

niedziela, 21 sierpnia 2016 r.
Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przemawia na Festiwalu Smaku w Grucznie

Festiwal smaku w Grucznie

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XI edycja Festiwalu Smaku. Ta jedna z najbardziej smakowitych i prestiżowych imprez kulinarnych w województwie kujawsko- pomorskim odbyła się w Grucznie 20 i 20 sierpnia.

czwartek, 18 sierpnia 2016 r.
Fot. Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń

ASF – I posiedzenie międzyresortowego zespołu

Dziś odbyło się I posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń, który został powołany Zarządzeniem nr 107 Prezesa Rady Ministrów z 11 sierpnia br.

wtorek, 16 sierpnia 2016 r.
Fot. Krowy na pastwisku

Polska wołowina na saudyjski rynek

Główny Inspektorat Weterynarii uzgodnił z Saudyjskim Urzędem ds. Żywności i Leków warunki eksportu wołowiny.

wtorek, 16 sierpnia 2016 r.
Fot. Uczestnicy konferencji prasowej (od lewej:  Nadkomisarz w Departamencie Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier Wiesław Sieńko, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, Główny Lekarz Weterynarii  Włodzimierz Skorupski oraz Z-ca Głównego Komendanta Policji Jan Lach

Zwalczanie ASF

- Kolejne przypadki ognisk ASF wymagają bardziej zdecydowanych działań – podkreślił podsekretarz stanu Rafał Romanowski dodając, że – te przypadki były zawinione przez człowieka.

piątek, 12 sierpnia 2016 r.
Fot. Pola uprawne

Wysiew międzyplonu ścierniskowego deklarowanego jako obszar proekologiczny

W ramach zazielenienia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 marca 2015 r. w sprawie obszarów uznawanych za obszary proekologiczne oraz warunków wspólnej realizacji praktyki utrzymania tych obszarów, za obszary proekologiczne (EFA) uznaje się m. in. obszary utworzone poprzez wysianie mieszanki składającej się co najmniej z dwóch gatunków roślin z następujących grup roślin uprawnych :

piątek, 12 sierpnia 2016 r.
Fot. Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Międzyresortowy Zespół ds. ASF powołany

Dziś weszło w życie Zarządzenie nr 107 Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2016 roku w sprawie Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń.

pokaż archiwalne