Informacje Prasowe

poniedziałek, 27 lutego 2017 r.
Foto. Wypoczynek na terenach wiejskich

Promocja agroturystyki − nowe możliwości

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystkich działających w branży agroturystycznej do włączenia się w kolejną edycję akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r.
Foto. Sekretarz stanu Ryszard Zarudzki odwiedza stoisko Francuskiego Instytut Badań Agronomicznych INRA

Międzynarodowy Salon Rolniczy SIA w Paryżu

Na zaproszenie ministra rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego i leśnictwa Francji Stéphane’a Le Folla, w dniach 24 – 25 lutego 2017 r. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przebywał w Paryżu.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r.
Foto. Wniosek

Nowy portal ogłoszeń ARiMR

Już wkrótce wszyscy wnioskodawcy/beneficjenci PROW 2014-2020 będą zobowiązani do m.in. zamieszczania zapytań ofertowych na stronie www.portalogloszen.arimr.gov.pl.

czwartek, 23 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania  z mleczarzami w Krajowym Związku Spółdzielni Mleczarskich

Minister u mleczarzy

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel był dziś gościem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego w Warszawie.

czwartek, 23 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania na temat rynku wołowiny w Polsce

O polskiej wołowinie

Polska wołowina jakością i smakiem może dorównywać tej z Francji czy Argentyny. Polscy hodowcy mają możliwości produkcji i zapewnienia konsumentom mięsa takiej samej jakości, ale po korzystniejszej cenie.

środa, 22 lutego 2017 r.
Foto. Rękodzieło i przekazywanie tradycji ludowych, jako forma aktywizacji osób starszych

W trosce o seniorów na obszarach wiejskich

Jednym z najważniejszych wyzwań dla rozwoju kraju są niekorzystne trendy demograficzne, w tym istotny wzrost odsetka osób starszych w społeczeństwie. Polska jest najszybciej starzejącym się krajem Unii Europejskiej. Starzenie się na obszarach wiejskich, ze swoimi specyficznymi przejawami oraz niezbędnymi interwencjami, do tej pory nie było podejmowane

wtorek, 21 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas konferencji zorganizowanej w MUW fot. Krzysztof Wilk MUW

Wzmacniamy polskie rolnictwo − wizyta w Krakowie

Minister Krzysztof Jurgiel przebywał w poniedziałek w Małopolsce, gdzie zaprezentował priorytety MRiRW na ten rok w kontekście Programu działań ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi na lata 2015-2019.

wtorek, 21 lutego 2017 r.
Foto. Sprawozdanie

Sprawozdania z udzielenia pomocy publicznej

Od początku 2017 roku obowiązują nowe zasady sporządzania i przesyłania miesięcznych sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej w rolnictwie lub rybołówstwie i sprawozdań o udzielonej pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz rocznej informacji o nieudzielaniu pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel przedstawia priorytety Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rok 2017

Wzmacniamy polskie rolnictwo – konferencja w Łodzi

W siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, 18 lutego br., odbyła się czwarta z kolei konferencja: ,,Wzmacniamy Polskie Rolnictwo’’. Jej organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wspólnie z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim.

pokaż archiwalne