Informacje Prasowe

środa, 7 grudnia 2016 r.
Foto. Priorytety na 2017 rok

Priorytety na 2017 rok

Wczoraj w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi, podczas cotygodniowego posiedzenia Kierownictwa resortu, omawiane były priorytetowe zadania na kolejny rok. Poniżej prezentujemy te najważniejsze, z zakresu promocji polskiej żywności, nowych rynków zbytu, doradztwa rolniczego i PROW.

piątek, 2 grudnia 2016 r.
Foto. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas konferencji podsumowującej działanie LEADER

LEADER − podsumowanie działania

W dniach 1-2 grudnia br. odbyła się konferencja „Podejście LEADER w Polsce”, której organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

wtorek, 29 listopada 2016 r.
Fot. Szkody wyrządzone przez zjawiska atmosferyczne

Rusza pomoc dla rolników

Od dziś do dnia 5 grudnia 2016 r. producenci rolni poszkodowani w wyniku tegorocznej suszy, gradobicia, huraganu, deszczu nawalnego lub ujemnych skutków przezimowania w przypadku gdy szkody w danej uprawie wynoszą co najmniej 50% i mniej niż 70% lub szkody powstały na powierzchni co najmniej 50% i mniej niż 70% upraw w szklarniach i tunelach foliowych mogą składać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego wnioski o udzielenie pomocy.

wtorek, 29 listopada 2016 r.
Fot. Żywność tradycyjna

Polska Smakuje – Świąteczny Kiermasz

Najlepsze polskie produkty: tradycyjne wędliny, domowe sery, potrawy wigilijne, pieczywo, ciasta, miody, a także ekologiczne soki i przetwory owocowe będzie można kupić na Świątecznym Kiermaszu przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy ul, Wspólnej 30.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.
Foto. Sekretarze stanu Andrew Tuimur i Jacek Bogucki w trakcie rozmów polsko-kenijskich

Rozmowy polsko-kenijskie

Sekretarz stanu Jacek Bogucki przyjął dziś sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Hodowli i Rybołówstwa Republiki Kenii Andrew Tuimur`a.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.
Fot. Minister Krzysztof Jurgiel w trakcie rozmowy z ambasadorem Holandii

Rozmowy polsko-holenderskie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przyjął dziś ambasadora Królestwa Niderlandów w Polsce Rona Van Dartela. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, w związku z niedawnym objęciem przez ambasadora funkcji w Warszawie.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.
Foto. Minister Krzysztof Jurgiel podczas otwarcia targów

Święto wsi i rolników w Nadarzynie

W Polskim Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 25-27 listopada br. odbywała się pierwsza edycja Centralnych Targów Rolniczych.

pokaż archiwalne