Kampania „Żywność ekologiczna gwarancją dobrego smaku”

poniedziałek, 8 października 2012 r.

W dniu 8 października 2012 roku podczas targów Polagra Food odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię ekologiczną - „Żywność ekologiczna gwarancją dobrego smaku”. Celem kampanii było dostarczenie informacji i zwiększenie świadomości konsumentów na temat korzyści zdrowotnych i smakowych płynących z produkcji ekologicznej oraz zwiększenie rozpoznawalności produktów ekologicznych znakowanych unijnym logiem „Euro liścia”.

Do projektu realizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w roli ambasadorów zostali zaangażowani: Pani Magdalena Kumorek – aktorka filmowa i teatralna oraz Pan Artur Partyka – sportowiec, skoczek wzwyż, trzykrotny olimpijczyk, których zadaniem była wspólna promocja rolnictwa ekologicznego we wszystkich działaniach prowadzonych w ramach kampanii.

W ramach kampanii przewidziana była akcja informacyjno-promocyjna z udziałem Ambasadorów w prasie ogólnopolskiej: „Rzeczpospolita” i „Newsweek”; kobiecej: „Gala”, „Z życia wzięte” i „Przepis na zdrowie” oraz kulinarnej: „Gotuj krok po kroku” i „Przepisy czytelników”.

Kolejnym ważnym elementem projektu było prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem: blogu, funpage oraz portali: „Facebook” i „You Tube”. Działania te miały szeroki zakres o charakterze komentatorskim, dyskusyjnym i poradnikowym dotyczącym sektora rolnictwa ekologicznego, podczas których przedstawione zostały relacje z przeprowadzonych działań oraz prezentacje produktów ekologicznych wykorzystanych do promocji w ramach kampanii.

W trakcie kampanii prezentowane były również reportaże z udziałem Pana Grzegorza Łapanowskiego – eksperta kulinarnego, który przedstawia zasady produkcji produktów ekologicznych przyrządzając z nich wyśmienite potrawy i przetwory. W reportażach Pan Grzegorz Łapanowski prezentuje gospodarstwa i producentów posiadający certyfikat rolnictwa ekologicznego, a potencjalny odbiorca ma możliwość zapoznania się ze specyfiką prowadzenia produkcji i przetwórstwa w gospodarstwie ekologicznym oraz różnorodnością produktów i potraw, które można przygotować z certyfikowanych produktów ekologicznych. Reportaże dostępne są na portalu You Tube.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia oficjalnych stron internetowych:

http://www.youtube.com/user/ZywnoscEkologiczna

http://www.facebook.com/gwarancja.dobrego.smaku

http://www.gwarancja-dobrego-smaku.blogspot.com/p/o-kampanii.html