ZSCKR Nowy Targ zawitał do Portugalii

wtorek, 28 marca 2017 r.

Z dniem 29 stycznia 2017 roku grupa 12 uczniów z Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu otrzymała jedyną w swoim rodzaju możliwość uczestniczenia w praktykach zawodowych w Portugalii, w miejscowości Barcelos. Uczniowie wyjechali na praktyki w ramach projektu pn. „Europa w Nowym Targu – podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki” realizowanego przez Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o.

Foto. Uczniowie z Technikum Weterynaryjnego w Portugalii

Foto. Uczniowie z Technikum Weterynaryjnego w Portugalii

Projekt realizowany jest na zasadach programu Erasmus+ współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Praktyki zawodowe odbywają się w sześciu klinikach weterynaryjnych. Są to miejsca, gdzie przy pomocy profesjonalnego sprzętu oraz wykwalifikowanej kadry, uczniowie mogą przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczną, gdzie mogą nabyć nowe umiejętności i kompetencje. Dzięki praktykom uczniowie mogą zobaczyć i doświadczyć wszystkiego „na żywo”.

Portugalia jest cudownym miejscem pełnym zieleni, wybrukowanych uliczek, kawiarni i przede wszystkim uśmiechniętych ludzi, którzy są bardzo otwarci oraz życzliwi. To takie miejsce, gdzie chce się ciągle przebywać pomimo wciąż padającego o tej porze roku deszczu. Uczniowie mieszkali w kampusie Intercultural Association Mobility Friends, znajdującym się w miejscowości o nazwie Barcelos, mieszczącej się w niewielkiej odległości od Porto.