Wystawa prac uczennicy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej - Dominiki Zaj

wtorek, 7 lutego 2017 r.

26 stycznia 2017 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyła się promocja 43 numeru czasopisma społeczno-kulturalnego „Ziarno”.

Foto. Dominika Zaj - uczennica z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej – utalentowana rysowniczka i stypendystka Prezesa Rady Ministrów.

Foto. Dominika Zaj - uczennica z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej – utalentowana rysowniczka i stypendystka Prezesa Rady Ministrów.

Od początku reaktywacji pisma w zespole redakcyjnym są nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, pismo zamieszcza relacje ze szkolnych wydarzeń, popularyzowana jest postać patrona szkoły, a uczniowie publikują swoje wiersze i prace plastyczne. Tak też było i tym razem. W najnowszym numerze można przeczytać wiersze uczennicy Pauliny Repeć i obejrzeć rysunki Dominiki Zaj, która tego dnia wystawiła również swoje prace w ramach wystawy „Spojrzenia”. Publiczność biorąca udział w tym wydarzeniu została obdarowana tomikami wierszy, ilustrowanymi przez Dominikę oraz okolicznościowymi folderami z reprodukcjami wybranych portretów. Z kolei autorka otrzymała list gratulacyjny z rąk dyrektora szkoły Jacka Jagiełły.

Na uroczystości gościli nauczyciele, a także uczennica Patrycja Zaworska, która tego wieczoru prezentowała swój talent wokalny. Miłym akcentem spotkania były także obchody 70. rocznicy działalności Chóru Mieszanego „Echo”, którym obecnie kieruje Janusz Pawlicha – emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.