Udział młodzieży z ZSCKR w Jabłoniu w projekcie „Capture The Moment – Diversity Trough The Eye of The Lens”

wtorek, 24 stycznia 2017 r.

W dniach 9-16 grudnia 2016r. młodzież z ZSCKR w Jabłoniu wzięła udział w projekcie pt ,,CAPTURE THE MOMENT – DIVERSITY THROUGH THE EYE OF THE LENS”. W międzynarodowej wymianie młodzieży uczestniczyły młode osoby z Polski, Włoch, Grecji i Rumunii. Projekt realizowany był w Zakopanem.

Foto. Uczestnicy projektu

Foto. Uczestnicy projektu

Podczas trwania zajęć i spotkań integracyjnych młodzież naszej szkoły mogła poznać rówieśników z innych krajów. Była to doskonała możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim, a także podszkolenia go.  Podczas projektu braliśmy udział w wielu zabawach i warsztatach w terenie jak i w sali szkoleniowej pensjonatu, w którym mieliśmy okazję mieszkać. Każdy uczeń naszej szkoły dzielił pokój z osobami z innego kraju.  Wiele zajęć związanych było z fotografią oraz jej tajnikami, co stanowiło motyw przewodni spotkania.    

Każdy z czterech krajów jakie uczestniczyły w projekcie miał możliwość zaprezentowania swojej kultury i tradycji w ramach ,,Wieczorków Narodowych‘’ podczas tych młodzież organizowała tańce, zabawy i quizy dotyczące rodzimej kultury. Można było również skosztować tradycyjnych potraw i napojów przygotowanych przez uczestników projektu.

Pomimo wyczerpujących spotkań i zabaw Polska młodzież zorganizowała turniej gry w tenisa stołowego, w którym każdy uczestnik mógł wziąć udział. W trakcie ośmiodniowego pobytu wybraliśmy się także pieszo na zajęcia terenowe pokonując 9-cio kilometrową trasę na Morskie Oko. Pod koniec projektu zorganizowaliśmy wystawę mobilną, na której zaprezentowaliśmy zdjęcia różnorodności, zrobione przez nas podczas wymiany. Wystawa „przeszła” ulicami Zakopanego.

Wspólnie spędzony czas minął nam bardzo aktywnie i szybko. Zapewne pozostanie na bardzo długo w pamięci uczestników.

Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej w programie Erasmus+.