Uczniowie ZSCKR Jabłoń na Konkursie Recytatorskim

środa, 15 listopada 2017 r.

Dnia 26 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu odbyły się eliminacje gminne 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego inspirowanego twórczością Bolesława Leśmiana. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 24 recytatorów.

Fot. Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu - Kaja Zając i Marcin Lipka  na eliminacjach gminnych 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Fot. Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu - Kaja Zając i Marcin Lipka na eliminacjach gminnych 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

ZSCKR w Jabłoniu reprezentowali na konkursie Kaja Zając z kl. I MTP i Marcin Lipka z kl. II BT. Uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Kusiuk. Nasi uczniowie sięgnęli po utwory liryczne Bolesława Leśmiana. Kaja Zając zaprezentowała „Balladę bezludną” a Marcin Lipka wiersz pt. „Romans”.  Jury oceniało m. in. wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Do reprezentowania Gminy Jabłoń w eliminacjach szczebla powiatowego w Parczewie, jury wytypowało pięciu najlepszych recytatorów. W najlepszej piątce recytatorów znalazł się uczeń naszej szkoły Marcin Lipka.  14 listopada 2017 r. Marcin będzie reprezentował Gminę Jabłoń i ZSCKR w Jabłoniu na eliminacjach powiatowych 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Po zakończeniu konkursu Laureatom zostały wręczone dyplomy i nagrody w postaci książek. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dla wszystkich uczestników i opiekunów zorganizowany został  poczęstunek.