Uczennica ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie po raz trzeci finalistką ogólnopolskiego konkursu wiedzy o podatkach

środa, 19 kwietnia 2017 r.

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych VII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Fot. Sara Ewkowska z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie z przedstawicielami konkursowego Jury

Fot. Sara Ewkowska z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie z przedstawicielami konkursowego Jury

W konkursie tym, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, wzięła udział i została finalistką uczennica  ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, Sara Ewkowska z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. W etapie wojewódzkim, który odbył się 17 marca 2017 roku w Łodzi, Sara została laureatką II miejsca.

Uczestnicy konkursu musieli nie tylko opanować informacje dotyczące systemu podatkowego w Polsce, ale również „oswoić” ordynację podatkową.

Dla laureatów miejsc I-V ufundowano nagrody finansowe, a dla 3-ch  pierwszych również indeksy na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Celem konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego.

Opiekunem merytorycznym Sary była pani Zofia Rosa – wicedyrektor szkoły, ucząca w szkole przedmiotów ekonomicznych.