Teatr OKO w Internacie przy ZSCKR w Korolówce-Osadzie

wtorek, 28 marca 2017 r.

W dniu 14 lutego 2017 roku w Internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie zaprzyjaźniony teatr z Rudy-Huty, przedstawił młodzieży historię związku dwojga ludzi, trochę sobą znudzonych… „Zapałka” to nietypowa propozycja w repertuarze Teatru OKO, nakłania do myślenia o tym, jak bardzo ważna, a może najważniejsza w życiu człowieka jest miłość, przyjaźń, obecność drugiej osoby oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów.

Foto. Spektakl „Zapałka”

Foto. Spektakl „Zapałka”

Nie była to pierwsza wizyta młodych artystów w tym roku. 10 stycznia przedstawili wychowankom internatu spektakl pt. „Jednostka”, ukazujący nieco inaczej świat wirtualny. Nieważne, czy to jest smartfon, tablet czy komputer… Ważne jest ile czasu przy nim spędzamy myśląc, że robimy to dla przyjemności, odpoczynku… Zadaniem spektaklu nie jest całkowite zniechęcenie, lecz zwrócenie na uwagi na ile ten ekran jest narzędziem, a na ile pożeraczem czasu. „Jednostka” ma fabułę, której z pozoru nie widać. Spektakl może wciągać, bawić, śmieszyć, ale każe też się zastanowić czy właśnie teraz nie jest ten czas, żeby wyjrzeć poza monitor.

Oba spektakle zostały ciepło przyjęte. Widzowie łącznie z wychowawcami, dyrektorem szkoły panem Leszkiem Młynarczykiem i kierownikiem internatu panią Magdaleną Ostrowicką długo dziękowali brawami. Dziękujemy panu Marcinowi Woszczewskiemu, dyrektorowi Gminnego Ośrodka w Rudzie – Hucie i jego młodym aktorom za pokazanie pasji do teatru, i za to że chętnie chcą odwiedzać Internat przy ZSCKR w Korolówce-Osadzie.