Sukces uczniów ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie w Eliminacjach Okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

środa, 17 maja 2017 r.

Dnia 21 kwietnia 2017 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu warszawskiego.

Fot. Finaliści ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie Etapu Okręgowego  OWiUR

Fot. Finaliści ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie Etapu Okręgowego OWiUR

Łącznie w 10 blokach tematycznych konkurowało ze sobą 192 uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie startowali w 7 blokach tematycznych, zajmując czołowe miejsca w trzech z nich. W bloku architektura krajobrazu na II miejscu uplasowała się Justyna Banasiak z III klasy technikum o tym właśnie profilu. Krystian Wójkowski z III klasy technikum weterynaryjnego był natomiast II w kategorii związanej z leczeniem zwierząt, czyli w bloku weterynaria, a Jakub Łąpieś z IV klasy technikum rolniczego zajął taką samą pozycję w bloku produkcja roślinna. Dobre wyniki uzyskane przez wszystkich uczniów spowodowały, że szkoła ze Zduńskiej Dąbrowy zdobyła drużynowo II miejsce w eliminacjach okręgowych OWiUR.

Finaliści otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe a przede wszystkim prawo udziału w finale centralnym Olimpiady, gdzie spotkają się z finalistami z pozostałych 8 okręgów. Stawką zmagań w czekającym ich finale są indeksy na wybrane kierunki uczelni rolniczych w całym Kraju.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności, który odbywa się corocznie - od ponad 40 lat, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest to także olimpiada uwzględniana  w rankingu czasopisma „Perspektywy”. Organizatorem  jest Komitet Główny przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.