Siennica Różana na Giełdzie Szkół

czwartek, 13 kwietnia 2017 r.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej w dniach 6 - 10 marca 2017 r. brał udział w Giełdzie Szkół zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie.

Fot. Uczennice z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej na Giełdzie Szkół w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie

Fot. Uczennice z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej na Giełdzie Szkół w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie

Tym razem w rolę ambasadorek siennickiej szkoły wcieliły się uczennice z trzeciej klasy Technikum im. Augusta Cieszkowskiego: Wiktoria Dębicka, Emilia Sysa, Ewa Leszczyńska, Marta Kawęcka, Oliwia Leszczyńska, Magda Tochman, Anna Szadura, Nika Wójtowicz i Dominika Zaj.

Giełda jest pomyślana jako miejsce spotkań gimnazjalistów z ich starszymi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych i stanowi doskonałą okazję, aby poznać ofertę edukacyjną w mniej formalny sposób – poprzez indywidualne rozmowy.

Na potrzeby tego szczególnego wydarzenia, trwającego tradycyjnie przez pięć dni, nauczyciele odpowiedzialni za organizację wyjazdu przygotowali całkowicie nową ekspozycję - tablicę informacyjną z wykazem kierunków kształcenia i prezentację multimedialną. Zawarto w niej m.in. aktualne fotografie z życia szkoły oraz informacje o nauczaniu nowego zawodu (technik hodowca koni) i o współpracy ze Stadniną Koni Arabskich w Białce. Na szkolnym stoisku znalazły się również  materiały zamówione przez zespół promocyjny - estetyczne przybory szkolne firmowane nazwą jednostki, elementy odblaskowe i ulotki reklamowe.

Giełdę odwiedzilo ponad tysiąc gimnazjalistów ze szkół w Chełmie, Uhrze, Sielcu, Wojsławic, Rudy Huty, Liszna, Pawłowa, Żmudzi, Dorohuska, Białopola, Rejowca, Sawina, Dubienki i innych miejscowości. Pozostaje mieć nadzieję, że szkoła z Siennicy Różanej wyda im się na tyle atrakcyjna, aby zdecydowali się kontynuować naukę właśnie tutaj.