Przedsiębiorcy branży rolniczej i przedstawiciele oświaty z Węgier w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

środa, 19 kwietnia 2017 r.

Po raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej gościli przedstawiciele oświaty i przedsiębiorcy branży rolniczej z Węgier.

Fot. Delegacja węgierska w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

Fot. Delegacja węgierska w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

Organizatorem wizyty, która odbyła się w dniach 04-11 kwietnia 2017 r. w ramach porozumienia o współpracy między ZSCKR w Leśnej Podlaskiej a węgierskim Stowarzyszeniem Del-Alford EU z departamentu Bekes był ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Kadra kierownicza i nauczyciele leśniańskiej szkoły przygotowali ciekawy program pobytu zgodny z zainteresowaniami i działalnością zawodową członków delegacji węgierskiej.

Goście, właściciele gospodarstw specjalizujących się w hodowli bydła mięsnego i koni oraz doradca rolniczy i kierownik praktycznej nauki zawodu z panem Laszlo Davidovicsem – dyrektorem Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor i koordynatorem współpracy po stronie węgierskiej, spotkali się z władzami powiatu i gminy: Starostą Bialskim panem Mariuszem Filipiukiem i Wójtem Gminy Leśna Podlaska panem Pawłem Kazimierskim oraz zapoznali się z bazą dydaktyczną, kierunkami kształcenia i funkcjonowaniem ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Ponadto odwiedzili specjalistyczne gospodarstwa rolne w Gminie Leśna Podlaska, Stadninę Koni i Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, gospodarstwo agroturystyczne w Zaborku i Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. Kilkudniowy pobyt zakończyli zwiedzaniem Warszawy.

Efektem wizyty jest zapewnienie nowych miejsc odbywania staży zawodowych na Węgrzech dla uczniów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w ramach realizowanego programu Erasmus+.