„Gęsina na św. Marcina” konkurs gastronomiczny w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie

środa, 10 stycznia 2018 r.

Dziesięć dwuosobowych zespołów wzięło udział w ciekawym konkursie kulinarnym.

Fot. Dyrektor pan Roman Malicki wraz z uczniami biorącymi udział w Konkursie

Fot. Dyrektor pan Roman Malicki wraz z uczniami biorącymi udział w Konkursie

W Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie odbyła się pierwsza edycja konkursu pod hasłem „Gęsina na Świętego Marcina” . Niedoceniane u nas mięso z gęsi jest co prawda najbardziej kaloryczne spośród drobiu, ma jednak korzystny skład tłuszczowy, posiada dużo białka, witamin i składników mineralnych, jest zalecane min. dla dzieci oraz osób cierpiących na choroby sercowo – naczyniowe.

Uczniowie ze Starego Lubiejewa chętnie i z wielkim zaangażowaniem zmierzyli się z nowym wyzwaniem. Do konkursu przystąpiło 10 dwuosobowych zespołów. Wszystko poszło świetnie, a dania z gęsi smakowały jurorom znakomicie. Uczestnicy konkursu przygotowali: Sebastian Równy i Piotr Okrasa - piersi z gęsi w sosie śliwkowym, Karolina Wilczyńska i Klaudia Zdunek - gęsią pierś w sosie własnym, Aneta Ojdana i Ilona Olszewska - pierś gęsia z jabłkami i gruszkami, Michał Kowalczyk i Jakub Koroś - nogi z gęsi w sosie żurawinowym, Agata Rusak i Dominika Duda - nogi z gęsi w sosie własnym, Mateusz Frączyk i Cezary Cymerman - pierś gęsią w sosie wiśniowym z glazurowanymi buraczkami, Nina Demianowska i Dominika Kazimierczyk - nogi gęsie z pieczoną kapustą, Paulina Podbielska i Natalia Zazulińska - piersi gęsi duszone z jabłkami, suszoną śliwką i żurawiną, Martyna Zdziarstek i Piotr Sikorski - nogi z gęsi smażone z sosem grzybowym podane z buraczkami i kluskami śląskimi, Bartosz Sowa i Łukasz Prusik - rosół z gęsi. Jury miało olbrzymi problem z wytypowaniem zwycięskich potraw. Oto one: I miejsce – Michał Kowalczyk i Jakub Koroś - nogi z gęsi w sosie żurawinowym, II miejsce –Aneta Ojdana i Ilona Olszewska - pierś gęsia z jabłkami i gruszkami, III miejsce – Bartosz Sowa i Łukasz  Prusik - rosół z gęsi.  

Nagrody ufundował dyrektor pan Roman Malicki wraz z Radą Rodziców, a pomysłodawcą i organizatorem konkursu była nauczycielka pani Monika Kuczewska.