Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klas I w ZSCKR w Nowosielcach

czwartek, 2 listopada 2017 r.

Dnia 13 października 2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).

Fot. Przedstawiciele klas ślubujących na Sztandar Szkoły

Fot. Przedstawiciele klas ślubujących na Sztandar Szkoły

Przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Elwiry Kogut i pani Ireny Brody. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Piękna scenografia dodała charakteru uroczystości. Następnie pan Dyrektor nagrodził kilku pracowników za osiągnięcia dydaktyczne oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Tradycją szkoły stały się OTRZĘSINY klas pierwszych, które miały miejsce tuż po zakończeniu uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Klasy drugie, tak jak nakazuje zwyczaj, pod kierunkiem pani Elwiry Kogut i pani Ireny Brody przygotowały krótkie przedstawienie i konkurencje, których celem była prezentacja nowych uczniów i wspólna zabawa. Krótka część artystyczna dotyczyła oczywiście kota, co miało symbolizować wkupienie się pierwszych klas w łaski starszych uczniów szkoły. Ceremonię otrzęsin prowadzili: Mateusz Harabasz i Katarzyna Giebułtowska.